Divadlo Žilina: SLOVENSKO 2016 ADVENT


Foto: Divadlo Žilina: SLOVENSKO 2016 ADVENT

Slovensko 2016 Advent je unikátny projekt Rozhlasu a televízie Slovenska, ktorý spája umenie a kultúru s ušľachtilým charitatívnym zámerom. V rozpätí od 28. novembra do 16. decembra Vám RTVS prinesie priamy prenos z 15 adventných koncertov z 15 miest Slovenska. V každom meste, v jedinečných historických priestoroch sa Vám predstaví 15 špičkových slovenských hudobných umelcov a umeleckých hudobných zoskupení spolu s množstvom zaujímavých hostí a uznávaných osobností zo sveta kultúry, športu a vzdelávania. Každý prenos bude venovaný jednej neziskovej organizácií, ktorej bude odovzdaný výťažok z výnosov zo vstupného.  

Žilina vstúpi do cyklu so skutočne zaujímavou zostavou hostí: s Petrom Zanickým, mládežníckym trénerom Petra Sagana, Ľubomírom Saganom, otcom Petra Sagana a Luciou Stredňanskou, členkou občianskeho združenia PRELES. Peter Sagan je hviezdou prvej veľkosti, takže podrobnosti a zážitky z jeho súčasného profesionálneho života alebo z čias, keď sa formovala jeho výnimočná osobnosť najlepšieho cyklistu sveta budú výrazne inšpirujúce a tlmočiť ich budú tí najpovolanejší, jeho otec a tréner, ktorý viedol jeho prvé cyklistické „kroky“.  

Cieľom neziskovej organizácie PRELES je napomáhať rozvoju a dozrievaniu osobností cestou hľadania a vytvárania harmónie v sebe samom, medzi ľuďmi navzájom a medzi ľuďmi a prírodou. Združenie realizuje projekty, tréningy, programy osobnostného rozvoja, medzinárodné výmeny, letné tábory a pripravuje ďalšie užitočné aktivity a nielen o nich porozpráva Lucia Stredňanská. Sviatočný večer bude moderovať Soňa Műllerová, ktorá už tretí rok spolupracuje s Mestským divadlom Žilina, uvádza pravidelné divadelné talkshow Vitajte doma S. O hudobné minúty sa postarajú Žilinčania, skupina Basie Frank Band s herečkou a speváčkou Barborou Švidraňovou.

Miesto konania: Mestské divadlo Žilina

Miesto: -
Dátum: 01.12.2016 - 19:30


Prečítajte si viac: