Na dnešné susedské derby Vlci necestujú, v Martine vyčíňa viróza


Foto: Na dnešné susedské derby Vlci necestujú, v Martine vyčíňa viróza

Dnes malo prebehnúť v rámci 14. kola Tipsport ligy 2016/2017 susedské derby medzi MsHK Žilina a MHC Martin. Domáci tím z Martina však trápi infekčná viróza, mužstvo z Turca nútene vynechá niekoľko najbližších stretnutí v najvyššej hokejovej súťaži. K nim patrí, žiaľ, aj dnešné derby.

“Bohužiaľ, dnes popoludní potvrdili lekári v martinskej nemocnici prípad infekčného vírusového ochorenia jedného z hráčov MHC Martin a vzali ho do karantény. Keďže je v takomto prípade nutné vykonať vyšetrenia u všetkých osôb, ktoré boli s pacientom v blízkom kontakte, a uskutočniť potrebné očkovania, náš tím bude na niekoľko dní vyradený zo zápasového a tréningového procesu,“
spresnili predstavitelia klubu MHC Martin.

“Dnešný zápas je zrušený a náhradný termín sa určí v nasledujúcich dňoch,” potvrdil informáciu o zrušení zápasu aj športový riaditeľ MsHK Imre Valášek. Derby musí ustúpiť pred zdravým hráčov. “Táto nepríjemnosť nás veľmi mrzí, ale pokiaľ ide o zdravie hráčov, musí súťaž ustúpiť, čo je práve deň pred očakávaným derby pre nás, samozrejme, sklamaním. O vývoji situácie a zdravotnom stave hráčov vás budeme informovať a dúfame, že táto nútená prestávka nebude trvať dlhšie,” dodali zástupcovia MHC. Tí sú v kontakte s príslušným úradom verejného zdravotníctva a riadiacim orgánom súťaže spoločnosťou Pro-Hokej, s ktorými riešia vzniknutú situáciu.

Prečítajte si viac: