V Paríži Opel predstavil nový model Ampera-e


Foto: V Paríži Opel predstavil nový model Ampera-e Foto: Opel

Prvá generáciu modelu Opel Ampera spôsobila svojou koncepciou senzáciu a určite predbehla svoju dobu. Prítomný spaľovací motor slúžil totiž v prípade potreby len na dobíjanie batérii, ktoré sa za každých okolnosti starali o pohon automobilu. V Paríži Opel predstavil nástupcu s onačením Ampera-e. Novinka je blízkym príbuzným s novým modelom Chevrolet Bolt EV, ktorý koncern GM ponúka na americkom trhu. Európska verzia s logom Opel zaujme okrem iného aj pozmeneným dizajnom. Veľkostne Ampera-e balansuje na rozmedzí triedy malých áut až kompaktov.

Okrem atraktívnych tvarov určite zaujme svojim vnútorným priestorom, ktorým ma zacielené na rodinne orientovanú klientelu. Batérie sú uložené kompletne v podlahe vozidla, takže nijako neobmedzujú priestor pre posádku ani batožinu. Najväčšiu revolúciu napriek tomu predstavuje nová koncepcia. Ako už napovedá písmenko „e“ v názve, Ampera-e, už nie je hybrid, ale plnohodnotný elektromobil.

Prvé informácie hovoria o veľmi sľubnom dojazde, na úrovni presahujúcej hodnotu 300 km. Nový Opel Ampera-e sa začne predávať v priebehu budúceho roka. My dúfame, že sa táto zaujímavá novinka bude ponúkať aj na našom trhu.


Zdroj: Peter Hlačik