Termálne kúpalisko Stráňavy bude nakoniec otvorené!


Foto: Termálne kúpalisko Stráňavy bude nakoniec otvorené!

Občianska iniciatíva sa môže vyplatiť. Príkladom toho je minuloročný správca kúpaliska Stráňavy a zároveň obyvateľ Stráňav Branislav Štrba. Aj vďaka nemu totiž spoločnosť AQUA Eden, a.s. rozhodla v stredu o otvorení kúpaliska.

„Od stredy sme začali intenzívne pracovať. Vo štvrtok tu už boli z Úradu verejného zdravotníctva odobrať vzorky vody. Keď budeme mať výsledky, čo by malo byť do piatich dní, kúpalisko otvoríme,“ povedal pre TASR Ján Sládek, predseda predstavenstva spoločnosti AQUA Eden, a.s., Stráňavy

Problémom boli spory s obcou

“S obcou sme sa nedohodli na úprave nájomnej zmluvy. Preto padlo rozhodnutie, že nebudeme pokračovať ďalej a rokovali sme s obcou, ako kúpalisko dočasne sprevádzkovať. Z nášho pohľadu nie je v súčasnom stave kvalitatívne dostatočne dobré a ekonomické výsledky nie sú také, aby sme mohli pokračovať. Bohužiaľ, sme sa nedohodli,“ povedal Sládek. Nakoniec však zvíťazil verejný tlak a záujem verejnosti o otvorenie tohto kúpaliska. “Preto som veľmi rád, že prišla iniciatíva od občanov. Verejný záujem a tlak je taký veľký, že sme sa nakoniec rozhodli kúpalisko sprevádzkovať a otvoriť.”

Kúpalisko je symbol obce

Podľa Branislava Štrbu je 40-ročné kúpalisko symbolom obce a preto sa pustil do iniciatívy za jeho otvorenie. „Názory občanov aj cezpoľných boli také, že kúpalisko by malo byť otvorené. Takže som to bral ako povinnosť, aby bolo sprevádzkované. Ľudia v horúcich dňoch brali kúpalisko ako veľkú možnosť prísť s rodinami. Hlavne cena bola veľmi priaznivá, príjemné prostredie, a to ich vždy nalákalo. Pred rokom sme začali rozširovať športové a kultúrne vyžitie. Tento rok plánujeme prispieť ďalšími vecami, ktoré by mohli prilákať ešte väčšie množstvo návštevníkov. Ponúkame viac programov, rokujeme s firmami, ktoré by nám mohli pomôcť,“ skonštatoval pre TASR na margo občianskej iniciatívy za otvorenie kúpaliska.

zdroj: TASR


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu