Rosenfeldov palác bol otvorený pre verejnosť, prehliadky sú každý pracovný deň 3x


Foto: Rosenfeldov palác bol otvorený pre verejnosť, prehliadky sú každý pracovný deň 3x Foto: Mesto Žilina

Mesto Žilina si dovoľuje informovať občanov, že Rosenfeldov palác je možné prísť pozrieť každý pracovný deň, od pondelka do piatku, v časoch:

  • 09:30 - 10:30
  • 15:30 - 16:30
  • 16:30 - 17:30

Prehliadky budú trvať približne 60 minút, maximálny počet návštevníkov  je 25 osôb. Na prehliadku je možné sa prihlásiť prostredníctvom emailu na  info@tikzilina.eu alebo na telefónnom čísle +421 (0)907 845 567.

Mesto Žilina je vlastníkom kultúrnej pamiatky Rosenfeldov palác, významného skvostu secesnej architektúry, ktorý bol ešte donedávna nevyužívaný a takmer v havarijnom stave. Mestu v súčasnosti chýbajú adekvátne priestory pre rôzne expozície, kultúrno-osvetovú činnosť a oficiálne podujatia. Charakter, veľkosť, význam i poloha pamiatky v centre ju určujú pre bohaté spoločenské, informačné a reprezentačné účely. V budúcnosti má potenciál i pre zriadenie mestského múzea.

Zámerom mesta Žilina bolo zachrániť a komplexne revitalizovať celú kultúrnu pamiatku, prezentovať jej pamiatkové hodnoty a sprístupniť ju verejnosti ako reprezentatívne multifunkčné kultúrne a spoločenské centrum, ktoré bude slúžiť na umelecké a remeselné expozície, hudobné produkcie a koncerty, osvetovú činnosť i informačné centrum. Pôjde o výstavné siene pre dočasné expozície, hudobné produkcie, prijatia oficiálnych návštev, umelcov, rodákov, oceňovaných občanov, literárne večery.

Palác je zaujímavou zastávkou aj pre turistov a milovníkov histórie,  k dispozícii sú prehliadky budovy a jej histórie, ktoré sú okrem plánovaných kultúrnych akcií významnou súčasťou jej života a ponukou v rámci kultúrno-poznávacieho turizmu regiónu. Spolu so svojim blízkym okolím ponúka Žilina komplexnú ponuku a úplný balík služieb pre turistov. Poloha paláca blízo centrálneho námestia ho predurčuje za významný turistický cieľ. Je tiež súčasťou tzv. Veľkého okruhu Historická Žilina, ktoré v rámci kultúrno-poznávacích okruhov “prehliadky významných objektov mesta Žilina” pripravila a ponúka návštevníkom i obyvateľom TIK Žilina. V budúcnosti bude zaradený i do existujúceho okruhu “Židovská Žilina”

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: