Za uplynulý týždeň zaevidovala polícia v Žilinskom kraji 37 podnapitých vodičov


Foto: Za uplynulý týždeň zaevidovala polícia v Žilinskom kraji 37 podnapitých vodičov Foto: ilustračné

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V 36. týždni roku 2016 zaevidovala polícia na cestách celkom 37 podgurážených vodičov.

Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel

  • 10 nafúkalo nad 1 promile
  • 7 nafúkalo pod 1 promile
  • 3 vodiči pod vplyvom alkoholu spôsobili dopravné nehody

Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 17 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

Čadca

V sobotu 10.septembra popoludní zastavila policajná hliadka v Čadci vodiča vozidla Ford Puma. 23 ročný vodič sa na výzvu policajnej hliadky podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,80 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,67 promile. Policajti pri kontrole zistili, že motorové vozidlo riadil napriek právoplatne uloženému zákazu viesť motorové vozidlá, čím sa dopustil prečinu marenia úradného rozhodnutia.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Oravské Veselé

V sobotu 10. septembra dopoludnia zastavila policajná hliadka v obci Oravské Veselé vodiča vozidla Škoda Felícia. 35 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 1,25 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,60 promile. Navyše policajti zistili, že vodič mal právoplatne uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.

Martin

V nedeľu 11. septembra v ranných hodinách spôsobil v Martine dopravnú nehodu 37 ročný vodič jazdiaci na vozidle Škoda Fabia. Vodičovi policajti pri dychovej skúške namerali 0,84 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,75 promile. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz.

Prečítajte si viac: