Za uplynulý týždeň zaevidovala polícia v Žilinskom kraji 37 podnapitých vodičov


Foto: Za uplynulý týždeň zaevidovala polícia v Žilinskom kraji 37 podnapitých vodičov Foto: ilustračné

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V 36. týždni roku 2016 zaevidovala polícia na cestách celkom 37 podgurážených vodičov.

Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel

  • 10 nafúkalo nad 1 promile
  • 7 nafúkalo pod 1 promile
  • 3 vodiči pod vplyvom alkoholu spôsobili dopravné nehody

Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 17 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

Čadca

V sobotu 10.septembra popoludní zastavila policajná hliadka v Čadci vodiča vozidla Ford Puma. 23 ročný vodič sa na výzvu policajnej hliadky podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,80 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,67 promile. Policajti pri kontrole zistili, že motorové vozidlo riadil napriek právoplatne uloženému zákazu viesť motorové vozidlá, čím sa dopustil prečinu marenia úradného rozhodnutia.


Oravské Veselé

V sobotu 10. septembra dopoludnia zastavila policajná hliadka v obci Oravské Veselé vodiča vozidla Škoda Felícia. 35 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 1,25 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,60 promile. Navyše policajti zistili, že vodič mal právoplatne uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.

Martin

V nedeľu 11. septembra v ranných hodinách spôsobil v Martine dopravnú nehodu 37 ročný vodič jazdiaci na vozidle Škoda Fabia. Vodičovi policajti pri dychovej skúške namerali 0,84 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,75 promile. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu