Počuli ste už o novej Škode Kodiaq? Včera ju slávnostne predstavili v Berlíne


Foto: Počuli ste už o novej Škode Kodiaq? Včera ju slávnostne predstavili v Berlíne
Galéria: 5 fotiek
Foto: Škoda

Dlho ospevované SUV v podaní Škody, na ktoré mnohí čakali, je konečne hotové a po slávnostnom predstavení sa v predaji objaví už začiatkom budúceho roka. Najočakávanejšia tohtoročná novinka z Mladej Boleslavi dostala názov po medveďovi kodiakovi. Koncern Volkswagen Group ňou mieri na neprebádané územie a preto model Kodiaq predstavuje plnohodnotnú odpoveď na modely ako Hyundai Santa Fe, Kia Sorento alebo Renault Koleos.

Nový model značky patrí medzi vozidlá SUV a dĺžkou 4,7 metra sa zaradí medzi tie väčšie. Štandardný Kodiaq bude päťmiestny, za príplatok však bude dostupný aj tretí rad sedadiel. Siedmimi sedadlami tak zastúpi aj segment MPV, v ktorom automobilka tiež nemá zástupcu. Pri piatich miestach na sedenie predstavuje batožinový priestor objem 720 litrov, po sklopení stredného radu sa ale zväčší na 2065 litrov.

Technický základ vychádza z nového Tiguanu. Cenovo najdostupnejšie verzie budú obsahovať pohon predných kolies, ostatné dostanú pohon 4x4 využívajúci medzinápravovú spojku Haldex. Pri oboch verziách bude svetlá výška podvozku rovnako 194 mm. Najľahšia verzia Škody Kodiaq bude vážiť 1462 kg.


Novinkou je kompletný kamerový systém, zložený zo štyroch širokouhlých kamier. Tie sú schopné zobraziť vozidlo z vtáčej perspektívy. Kodiaq ponúkne aj asistenta pre jazdu s prívesným vozíkom. V prípade aktivácie niektorého z airbagov auto samé privolá pomoc.

Prevedenie TDI:

  • 2,0 TDI - 110 kW (150 k)
  • 2,0 TDI - 140 kW (190 k)

Benzínová ponuka bude obsahovať dva objemy:

  • 1,4 TSI - 92 kW (125 k), 110 kW (150 k)
  • 1,8 TSI - 132 kW (180 k)

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo