Žilinčan s HIV ohrozoval ostatných - prostitúciou.


Foto: Žilinčan s HIV ohrozoval ostatných - prostitúciou.

Upozornil ste nás na článok z aktuality.sk, v ktorom sa píše, že 24-ročný Žilinčan rozširoval pohlavnú chorobu HIV prostredníctvom prostitúcie. Napriek tomu, že od septembra 2013 o tejto chorobe vedel, vykonával prostitúciu na rôznych miestach v Žiline a okolí. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline, Jana Balogová.

Tento mladý muž bol zaistený a umiestnený do cely predbežného zadržania. Vyšetrovateľ navrhol vziať obvineného do vyšetrovacej väzby. Trest odňatia slobody, ktorý mu hrozí, môže byť v hraniciach 3 až 10 rokov. Horšie sú však na tom jeho “obete”.

Nie je známy ani počet osôb, ktoré mohol nakaziť a rovnako ani ich totožnosť. V súvislosti s týmto preto polícia vyzýva občanov, ktorí by vedeli poskytnúť informácie akéhokoľvek charakteru, aby sa prihlásili osobne na Odbore kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Žiline.

Doplnenie: “Je to známy žilinský transvestita, ktorého poznajú desiatky ľudí. Bolo ho vídať aj na parkoviskách kamionistov, takže mohol nakaziť ľudí aj z iných miest,” povedal pre čas.sk muž, ktorý nakazaného transvetsitu pozná.”

foto: titulka ilustračné/pod článkom fanúšik


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu