Žilinské kultúrne leto pokračuje nabitým programom pre všetkých, čaká nás Stredoveký deň


Foto: Žilinské kultúrne leto pokračuje nabitým programom pre všetkých, čaká nás Stredoveký deň

Žilinské kultúrne leto pokračuje ďalej s programom pre všetky generácie. Slnečné letné dni v Žiline spríjemní Hudobná streda s Dychovou hudbou Hoľazňanka, Stredoveký deň, Pony Express, Finále ligy Streetbal proti Rakovine alebo Žilinský triatlon. V eXtreme parku na Vodnom diele Žilina na všetkých čaká týždeň s atmosférou 20-tych a 30-tych rokov.

10. august
DH Hoľazňanka
Hudobná streda
16.30 hod. | Sad SNP, Altánok
 
12. august
Stredoveký deň
12.00 hod. | Mariánske námestie
 
12. august
Pony Express
 
13. august
Finále ligy Streetbal proti Rakovine
Nám. A. Hlinku
 
13. august – 14. august
Žilinský triatlon
Vodné dielo Žilina
 
15. august – 21. august

20. – 30. ROKY TÝŽDEN
eXtreme park Vodné dielo Žilina

Bohatú fotogalériu, program a všetky ďalšie informácie o Žilinskom kultúrnom lete 2016 nájdete na: www.kulturneleto.eu.

Mesto Žilina a Občianske združenie FACTA NON VERBA srdečne pozývajú priaznivcov čias dávno minulých na IX. Stredoveký deň, ktorý sa bude konať na Mariánskom námestí už tento piatok 12. augusta od 13.00 hod. do 23.00 hod. Ústrednou ideou tohto dňa je bitka pri Moháči, ktorá síce priamo nesúvisí s dejinami nášho mesta, ale mala na Žilinu ako i celé Uhorsko obrovský vplyv. Podujatie podporila Nadácia Kia Motors Slovakia.

„Aj IX. ročník Stredovekého dňa bude pre nás Žilinčanov nezabudnuteľný, pretože sa opäť dozvieme zaujímavosti z histórie, ktoré mali vplyv na naše mesto. Po bitke pri Moháči v roku 1526 došlo k úpadku mnohých miest v Uhorsku. Naše mesto sa v tom čase dostalo do rúk Buriana Svetlovského, ktorý ho získal od uhorského kráľa Jána Zápoľského. A čo bolo ďalej? To sa dozviete práve na Stredovekom dni, ktorý rozpovie tento príbeh,“ pozýva všetkých do Žiliny primátor Igor Choma.

Všetko o Stredovekom dni nájdete aj na www.stredovekyden.sk .

 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: TS Mesto Žilina