Pohár Slovanov získal silák z Ukrajiny, ktorý je zároveň najsilnejším mužom Európy


Foto: Pohár Slovanov získal silák z Ukrajiny, ktorý je zároveň najsilnejším mužom Európy
Galéria: 8 fotiek

Pohár Slovanov – Európsky pohár silných mužov pritiahol už po siedmykrát do centra Žiliny množstvo divákov. Pripravených bolo šesť tvrdých silových skúšok, v ktorých celkovo súťažilo 11 silákov z 9 krajín Európy. Hlavnú cenu – Pohár Slovanov si domov odniesol Konstantin Ilin. Silných mužov pred súťažou povzbudil na Radnici mesta Žilina aj primátor Igor Choma.

Súťaže sa zúčastnilo 11 silákov z 9 krajín Európy. Okrem Slovenska sa zúčastnili siláci aj z Českej republiky, Poľska, Ukrajiny, Bieloruska, Srbska, Ruska, Macedónska a Bulharska. Najsilnejší muži Európy sa predviedli v disciplínach, akými sú príťah kamióna, zdvih auta, dvíhanie činky, prevracanie traktorových pneumatík a iných. Prvé miesto získal Konstantin Ilin, druhé miesto obsadil Róbert Cyrwus a na treťom mieste skončil Branislav Golier. Víťaz Európskeho pohára silných mužov si domov odniesol hlavnú cenu – Pohár Slovanov.

1. Konstantin Ilin 57,5 b,
2. Róbert Cyrwus 54,5 b,
3. Branislav Golier 48 b,
4. Jiří Výtiska 47 b,
5. Volodymyr Cyfra 38,5 b,
6. Nemanja Tasič 35,5 b,
7. Ivan Hryhorovskyy 30 b,
8. Dušan Popovič 25,5 b,
9. Peter Rekenei 15 b,
10. Marian Dimitrov 14,5 b,
11. Tarek Shtewi 9 b.

Tradičné podujatie Pohár Slovanov alebo Európsky pohár silných mužov v divácky atraktívnych disciplínach sa uskutočnilo v rámci Žilinského kultúrneho leta 2016 v centre Žiliny na Námestí Andreja Hlinku v piatok 5. augusta 2016. Súťaž organizovalo mesto Žilina a Slovenská asociácia silných mužov. Podujatie podporila Nadácia Kia Motors Slovakia.Prečítajte si viac:Zdroj: TS Mesto Žilina