V uplynulom týždni chytila polícia 61 opitých vodičov. Pozrite si 6 najvážnejších prípadov


Foto: V uplynulom týždni chytila polícia 61 opitých vodičov. Pozrite si 6 najvážnejších prípadov Foto: ilustračné

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V 30. týždni roku 2016 zaevidovala polícia na cestách celkom 61 podgurážených vodičov.

Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel

  • 17 nafúkalo nad 1 promile
  • 12 nafúkalo pod 1 promile
  • 8 vodičov spôsobilo dopravné nehody pod vplyvom alkoholu

Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti u 24 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

Martin

V piatok 29. júla v nočných hodinách zastavila hliadka železničnej polície v Martine vodiča vozidla Škoda Felícia. Vodič sa na výzvu hliadky podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 1,15 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,40 promile. Vodič nemal pri sebe doklady potrebné na prevádzku a vedenie vozidla. Policajti ďalej zistili, že vodič má Okresným súdom v Martine právoplatne uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.

V sobotu 30. júla vo večerných hodinách zastavila policajná hliadka v Martine 55 ročného vodiča jazdiaceho na vozidle Hyundai Accent po ceste I/65 smerom na Banskú Bystricu. Vodič sa na výzvu podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 1,08 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,25 promile.

V nedeľu 31. júla v skorých ranných hodinách zastavila policajná hliadka v Martine vodiča vozidla VW Golf. 33 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,89 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,88 promile. Policajti zistili, že vodič jazdil aj napriek právoplatne uloženému zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.


Rajec

V sobotu 30. júla v skorých ranných hodinách spôsobil dopravnú nehodu v Rajci 20 ročný vodič jazdiaci na vozidle Ford Galaxy. Mladý vodič z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam a vlastnostiam, prešiel mimo vozovku vpravo a narazil do odparkovaného vozidla VW Sharan, ktorého bolo v dôsledku nárazu posunuté do oplotenia pamätníka Mestského úradu Rajec. Vodič sa po dopravnej nehode podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,82 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,71 promile.

Žilina - Budatín

V sobotu 30. júla 2016 vo večerných hodinách viedol 26 ročný vodič motorové vozidlo Suzuki Grand Vitara od obce Rudinka na mestskú časť Budatín, okres Žilina. Z dôvodu nevenovania pozornosti vedeniu vozidla a situácii v cestnej premávke zišiel s vozidlom vpravo do odvodňovacieho kanála, pokračoval v jazde a prednou pravou časťou narazil do oplotenia a odpadkovej nádoby pred rodinným domom. Po nehode bola u vodiča vykonaná dychová skúška, pri ktorej mu policajti namerali 0,97 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,02 promile.

Makov, Bytča

V sobotu 30. júla v nočných hodinách viedol 50 ročný vodič motorové vozidlo Toyota Land Cruiser 120 po ceste I/10 od Makova na Žilinu. V obci Bytča bol zastavený policajnou hliadkou a na výzvu polície sa podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 1,03 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,15 promile.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: