Sabian drum battle 2014


Foto: Sabian drum battle 2014

21.6.2014 o 19:00 hod vypukne v SMERR music clube unikátna klubová akcia s titulom SABIAN DRUM BATTLE 2014 !

Klubovka je premiérovým ročníkom súboja českých a slovenských amatérskych bubeníkov. Do súťaže sa mohol prihlásiť každý bubeník bez firemnej podpory, ktorý našiel odvahu zaslať organizátorom krátku video ukážku svojich schopností. Zaslané videá boli priebežne zverejňované na oficiálnom youtube kanáli SABIAN DRUM BATTLE:

https://www.youtube.com/channel/UCtLGi13v444puKp6IKT7Kzg

Za približne mesiac svojej existencie stihol kanál prekročiť hranicu 22.000 zobrazení a rýchlo si našiel svojich odberateľov.

Spomedzi celkom 31 bubeníkov z ČR a SR, ktorí našli odvahu a zaslali svoje video, vybrala porota zložená z organizátorov, reprezentanta spoločnosti Sabian, Mariána Servu a Júlia Petrusa trojicu najlepších v zložení: Christopher Géci (Košice, 17 r.), Timotej Rajnoha (Žarnovica, 13 r.) a Maroš Pisko (Gelnica, 24 r.). Hlavné slovo pri výbere mali skúsenosťami ostrieľaní bubeníci Marián Serva a Július Petrus, ktorí v deň konania podujatia opätovne zasadnú do poroty, aby vybrali celkového víťaza premiérového ročníka SDB 2014. Tretím členom poroty bude gitarista Brian Baják, ktorý by mal ako nebubeník poskytnúť pocitový pohľad na dianie na pódiu. Finálovú štvoricu bubeníkov doplní Michal Latta (Snina, 20 r.), ktorého sociálne siete na základe hlasovania zvolili za „divokú kartu“ súťaže.

Pozrite si spoločné video finalistov, ktorí proti sebe 21.6.2014 v priamej konfrontácii naživo zabubnujú o celkové prvenstvo a ceny venované spoločnosťou SABIAN:

https://www.youtube.com/embed/xp2hUEuSm3w

Finále prebehne v dvoch samostatných kolách, ktoré ponúknu zážitok z celkom štyroch súbojov.
Bubeníci Vám v nich predvedú svoje schopnosti v kategóriách Pop, Rock, Metal, Funk a Electro a k slovu sa dostane aj ničím nespútaný free style battle !

Aby toho nebolo málo, organizátori do programu akcie zaradili vystúpenia kapiel: UNDERDOSE (progressive grunge – nitrianska kapela bola nominovaná v kategórii „Nováčik roka 2012“ na ocenenie Radio_Head Awards Rádia_FM), THE LAMPIONS (progressive punk –  živelná punková pohroma z Nižnej) a MASS PERCEPTION (alternative metal - domáca zostava, ktorá sa nedávno blysla premiérou k pravdepodobne najdlhšiemu slovenskému videoklipu v multikine Ster Century Cinemas).

Zlatým klincom tohto bohatého programu bude bubenícky work shop predsedu poroty JÚLIA PETRUSA (Sabian/ Natal), ktorý v rámci svojej kariéry spolupracoval s menami ako Team, Elán, Liquid Boogie Roll, Steve Young a ešte mnohí ďalší...

Pre všetkých, ktorí budú po tejto mega porcii schopní pokračovať organizátori pripravili after party pod taktovkou „technaře se srdcem rockera“ alias Dj MARS VERTIGO (Bristol / UK). Mars dopredu nič neprezradil a rozhodol sa, že až priamo na mieste zhodnotí, či publikum potrebuje do plachiet electro vietor alebo ešte viac bustrovaných gitár ...

Vzhľadom na to, že sa jedná o premiérový ročník, organizátori sa rozhodli okresať vstupné na úplne minimum. Vďaka tomu môžete tento večer zažiť za neuveriteľných 2,50 €. Akcia sa začína o 19.00 hod. predstavením finálovej štvorice bubeníkov. Kompletný line – up a hudobné podklady pre bubeníkov budú zverejnené v priebehu týždňa na oficiálnom FB evente akcie: https://www.facebook.com/events/175689602626292/?fref=ts


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu