Občania nahlásili nesprávne parkovanie v uliciach, mestská polícia zatiaľ rozdáva upozornenia


Foto: Občania nahlásili nesprávne parkovanie v uliciach, mestská polícia zatiaľ rozdáva upozornenia
Galéria: 2 fotky

Nespokojní občania a vodiči v niekoľkých mestských častiach adresovali Mestskej polícii v Žiline podnety na opakované porušovanie cestného zákona. Príslušníci mestskej polície v týchto dňoch rozdávajú upozornenia nedisciplinovaným vodičom a tým dbajú na dodržiavanie zákona. Akcia bude trvať približne do polovice júla, potom ak nedôjde k náprave, budú nasledovať sankcie.

K dnešnému dňu  bolo v mestských častiach rozdaných 255 upozornení na vozidlá, ktoré porušovali zákon o cestnej premávke č. 8/2009 Z.z. – státie vozidiel na chodníku bez ponechania najmenej 1,5 m určeného na prechod a státie na komunikácii bez ponechania jazdného pruhu širokého najmenej 3 m pre každý smer jazdy, resp. pri zastavení 3 m pre oba smery jazdy.

V tomto smere vykonáva úlohy Mestská polícia Žilina nadštandardným spôsobom (rozdáva upozorňujúce letáky na vozidlá), hoci v zmysle zákona môže vodičov vozidiel hneď sankcionovať. To samozrejme nie je účel. Podstatné je to, aby si vodiči vozidiel, ktoré bránia pri chôdzi chodcom, mamičkám s kočíkmi a sťažujú prejazd po komunikáciách iným osobným motorovým vozidlám, vozidlám MHD a vozidlám  dopravnej obsluhy uvedomili, že porušujú zákon o cestnej premávke. V mestských častiach je to často benevolencia majiteľov vozidiel, pretože väčšina disponuje pri rodinnom dome dvorom, záhradou alebo garážou, ale uvedené priestory na parkovanie nevyužívajú.

Z tohto dôvodu začala Mestská polícia Žilina takýmto „nekonfliktným“ spôsobom upozorňovať nedisciplinovaných vodičov. Po kontrole všetkých mestských častí vyhodnotí akciu a opätovne vykoná kontrolu, už samozrejme aj s adekvátnym zákonným postihom.Prečítajte si viac:


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu