Kam v lete za kľudom a romantikou? Vyrazte do Spa hotelu Lanterna


Foto: Kam v lete za kľudom a romantikou? Vyrazte do Spa hotelu Lanterna

Hľadáte kľudný kút, kde by ste sa mohli v lete schovať pred zhonom všedných dní aj zástupmi turistov, a užili si romantické prechádzky vo dvojici, spoločné športové aktivity, uvoľnujúcu relaxáciu a prvotriednu gastronómiu?

Pripravte prekvapenie svojmu partnerovi a naplánujte pre neho a pre seba cestu do Spa hotela Lanterna vo Veľkých Karloviciach. Túto vyhlásenú oázu kľudu a relaxácie nájdete len päť kilometrov za českou hranicou, hodinu autom od Žiliny.Malebná valašská obec pri hranici so Slovenskom je známa hlavne ako lyžiarské stredisko. Vďaka kúzelnej prírode a prvotriednym službám, komornej atmosfére a milému personálu Spa hotelu Lanterna sa tu ale budete cítiť ako v raji aj v lete.

Venujete svoj voľný čas najradšej kľudnej relaxácii na lehátku, s knihou v ruke alebo pri masáži? Stači si obliecť župan na izbe, zviesť sa výťahom do prízemia a rázom sa ocitnete v tichom svete uvoľnujúcej relaxácie. V hotelovom L-spa s bazénom a saunovým svetom sa nechajte hýčkať intímnou atmosférou aj bohatou ponukou európskych či exotických masáží a ošetreniami tváre. Skusené ruky terapeutov a voňavé olejčeky, starajúce sa o vašu pokožku, dokonale uvoľnia vašu myseľ.
Ak radi vyrážate do prírody a za zábavou, aj pre to tu nájdete dosť príležitostí. Okolie hotela je pretkané trasami pre cyklistické výlety aj prechádzky. K nim si môžete na hotelovej recepci objednať piknikový kôš s rôznymi dobrotami.

Keď si objednáte zvýhodnený balíček Letná dovolenka vo dvojici, celý rad služieb už máte v cene alebo so zľavou. Pobytový balíček zahŕňa okrem obvyklých raňajok a večere tiež obed, relaxačnú masáž alebo neobmedzený vstup do 3,5 km vzdialeného relaxačného centra Wellness Horal s termálnymi bazénmi a ponukou exotických masáží. Tohtoročnou novinkou sú indické masáže a súkromné lekcie jógy s indickým lektorom.V blízkosti hotela sú pre vás pripravené aj ďalšie aktivity Resortu Valachy, ktorého je Spa hotel Lanterna súčasťou, napríklad pôžičovňa segway a elektrobicyklov alebo Golfové ihrisko Horal. Ešte ste golf nikdy nehrali? Vyskúšajte nový program Golf pre každého a behom hodiny a pol sa zoznámite s týmto obľúbeným športom.Čím Spa hotel Lanterna taktiež vyniká, je moderná krajová kuchyňa, v ktorej nechýbajú regionálne špeciality a suroviny od miestnych producentov, ale tiež rozšírená ponuka raňajok o superpotraviny a smoothies alebo zážitkové menu. Cez prázdniny sa môžete tešiť na menu Letné Taliansko. 

K Veľkým Karloviciam a celej oblasti Valašska neodmysliteľne patria typické krajové koláče – frgály. Chcete se dozvedieť viac o ich histórii aj výrobe a tiež si ju sami vyskúšať a odniesť so sebou na pamiatku vlastnoručne vyrobený frgál? Zúčastnite sa kurzov pečenia frgálov, ktoré sa konajú v júli a auguste vždy v utorok a sobotu len 200 metrov od Lanterny.Koniec prázdnin potom ponúkne ešte jednu lákavú príležitosť k návšteve Spa hotelu Lanterna. V údolí pod hotelom, v neobvyklom prostredí cirkusového šapitó, sa bude v týždni 22. – 28. augusta konať nový festival Týždeň kultúry na Valašsku s atraktívnym programom – uvidíte okrem iného Jaroslava Duška a jeho Čtyři dohody a Pátou dohodou, cirk La Putyka, Komiky s.r.o. alebo Rychlé šípy Slováckého divadla. Pri ubytovaní na 2 a viac nocí dostanete vstupenku podľa výberu zadarmo.

Prečítajte si viac: