- 8. apríl 2026 o 14:00
FOTO: Chyba, akú môže spraviť každý, ich stála 70-tisíc eur. Rodina zo Žiliny prišla o strechu nad hlavou
Prvý deň po veľkonočných sviatkoch sa pre jednu rodinu zo Žiliny skončil mimoriadne nešťastne. Spravili chybu, akú môže spraviť každý, no v tomto prípade mala vážne následky. Našťastie ich nestála životy, no prišli o desaťtisíce eur a strechu nad hlavou.
Do mestskej časti Vranie smerovalo v utorok 7. apríla v podvečerných hodinách viacero hasičských jednotiek. Na Labutej ulici vypukol krátko pred 18:30 požiar rodinného domu, ktorý zachvátil celú strechu.
Hasiči zasahovali v dýchacích prístrojoch a oheň likvidovali zvnútra aj zvonka. Aby sa dostali ku skrytým ohniskám, museli postupne rozoberať časť strechy. Na hasenie použili viacero prúdov vody.
Ako sa neskôr zistilo, príčinou požiaru bol zlý technický stav komína. Oheň napáchal škody približne za 70-tisíc eur, čo rodinu poriadne zabolí. Vďaka rýchlemu zásahu sa však podarilo ochrániť ďalší majetok v hodnote asi 270-tisíc eur.
Na mieste zasahovali do večerných hodín mnohí hasiči zo Žiliny, Čadce, Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Žiline a pomáhali aj členovia dobrovoľného hasičského zboru z Vrania.
Podobné situácie vznikajú častejšie, než by sa mohlo zdať. Za mnohými požiarmi, najmä v zimnom období, stojí práve zanedbaná kontrola komína alebo vykurovacieho zariadenia. Aj preto odborníci odporúčajú pravidelné kontroly, ktoré môžu predísť veľkým škodám.
Minútky zo Slovenska
- 10:40 Do baterkárne v Šuranoch už hľadajú zamestnancov. Platy od 2 300 eur, no aj povinnosť absolvovať školenie v...
- 10:40 Nevideli ste Mateja z Púchova? nosí okuliare a hľadá ho rodina aj polícia
- 10:30 Polícia v Bystrici hľadá Tomáša, ktorý sa vyhýba spravodlivosti už roky, na muža vydali európsky zatykač
- 10:30 Maroš Kramár sa na Slnku v sieti neudržal: Dosť bolo Fica! odkázal STVR aj vláde, kto ďalší sa pridal?
- 10:00 Po Kláre z Michaloviec sa zľahla zem, naposledy mala na sebe žltý sveter a pruhované nohavice
- 10:00 Polícia pátra po nezvestnom 15-ročnom Michalovi z Trnavy. Má štíhlu postavu a asi 170 centimetrov, nevideli ste ho?
- 09:50 Cigániková zverejnila tajný audit štátnych nemocníc, Fico hovorí o šokujúcich zisteniach. Čo všetko sa odhalilo?
- 09:45 V okolí obcí v okrese Trenčín zaznamenali výskyt medveďa, obec vyzýva obyvateľov aj turistov na opatrnosť
- 09:36 Pri tragickej dopravnej nehode na Spiši prišla o život 59-ročná Táňa. Na kolegyňu spomína aj primátor Starej Ľubovne
- 09:30 FOTO: Pri projekte elektrárne Málinec–Látky nastal zvrat, štát ruší tender za 1,3 milióna. Súťaž skončila bez víťaza
- 09:10 VIDEO: Muž sa v Michalovciach vyhrážal ľuďom zabitím, naháňal ich s kuchynským nožom v ruke
- 09:02 Pokojnú noc v obci na juhu Slovenska prerušil výbuch, časť zničeného bankomatu skončila na chodníku
- 08:53 VIDEO: Uzávera D1 pri Bratislave spôsobila dopravný chaos. Vodiči čakajú v kolónach aj dve hodiny
- 08:40 FOTO: Na trať vyrazí špeciálny vlak, ktorý premení cestu do Trenčína na interaktívny hudobno-výtvarný zážitok
- 08:40 Vráble sa konečne dočkajú svojho prvého obchodného centra, projekt prešiel doležitým míľnikom