• 6. apríl 2026 o 17:10 / aktualizované 7. apríl 2026 o 20:10

Na Slováka sa usmialo obrovské Šťastie, trafil takmer 400-tisíc eur. V Eurojackpote padla jedna z najvyšších výhier roka

Foto: Na Slováka sa usmialo obrovské Šťastie, trafil takmer 400-tisíc eur. V Eurojackpote padla jedna z najvyšších výhier roka
Foto: Tipos Slovensko

Slovenský tipér vyhral takmer 400-tisíc eur v Eurojackpote, čo je jedna z najväčších výhier roka na Slovensku.

Šťastie si tentoraz sadlo na slovenský tiket. V nadnárodnej lotérii Eurojackpot padla jedna z najvyšších výhier tohto roka a opäť skončila na Slovensku. Suma sa šplhá k hranici 400-tisíc eur a ide už o šiesty veľký zásah slovenského hráča v tomto roku.

Úspešnému stávkarovi sa podarilo trafiť kombináciu, ktorá sa nepodarí takmer nikomu, uhádol všetkých päť čísel z hlavného osudia a k tomu pridal aj jeden powerball.

Utorkové žrebovanie mu prinieslo výhru vo výške 388 563,90 eur, čím sa zaradil medzi najväčších tohtoročných víťazov na Slovensku. Viac sa podarilo vyhrať len jedinému hráčovi – v januári si šťastlivec pripísal 391 488,30 eur.

Zdroj: Tipos

Výherné čísla boli 9, 15, 23, 43 a 48, doplnené o powerballové čísla 3 a 5. Rovnakú kombináciu pritom trafili aj ďalší traja hráči, po jednom z Maďarska, Švédska a Španielska.

Hoci padla vysoká výhra, hlavný jackpot tentoraz znova odolal. Hralo sa o 49 miliónov eur, no nik ho nezískal. V piatkovom žrebovaní tak suma opäť narastie, tentoraz sa bude bojovať už o 59 miliónov eur. Slovensko tak pokračuje v úspešnej sérii v Eurojackpote, kde sa domácim hráčom v tomto roku mimoriadne darí.

Minútky zo Slovenska