Polícia opäť realizuje akciu Rýchlostný maratón. Odporučte miesto, kde by mali merať rýchlosť


Foto: Polícia opäť realizuje akciu Rýchlostný maratón. Odporučte miesto, kde by mali merať rýchlosť Foto: ilustračné

Bezpečnosť dopravy je predovšetkým v rukách účastníkov cestnej premávky. Polícia chce preto zapojiť širokú verejnosť do znižovania počtu dopravných nehôd. Každý bude môcť dopravnej polícii naplánovať miesto kontroly. Nedovolená rýchlosť je druhou najčastejšou príčinou dopravných nehôd, neraz aj smrteľných.

Preto polícia v dňoch 21. až 22. apríla 2016 pripravila 24 hodinový „Rýchlostný maratón 2016“ v podobe dopravno-preventívnej akcie. Polícia bude kontrolovať najmä dodržiavanie maximálnej dovolenej rýchlosti.

Naplánuj polícii miesto kontroly

Polícia ponúka verejnosti jedinečnú príležitosť navrhnúť úseky, na ktorých budú dopravné hliadky merať rýchlosť. Dopravní policajti chcú poznať skúsenosti a postrehy verejnosti, kde z jej pohľadu dochádza k porušovaniu pravidiel cestnej premávky. Od 18. marca do 3. apríla 2016 môže ktokoľvek navrhnúť úseky ciest pre Rýchlostný maratón na stránke Ministerstva vnútra SR

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=naplanuj-policii-miesto-kontroly-rychlostny-maraton-2016


Je to jednoduché, stačí len vyplniť tabuľku. Po vyhodnotení všetkých návrhov polícia zostaví zoznam „Top navrhovaných úsekov“. Možno práve v tom vašom budú policajti počas maratónu. Napriek tomu, že ide o preventívnu akciu, závažné priestupky budú policajti riešiť nekompromisne.

Zaujímavosti z Rýchlostného maratónu 2015

Polícia prvý krát zapojila verejnosť do tejto akcie minulý rok. Pre veľký úspech sa rozhodla akciu realizovať aj tento rok. Vlani dostala celkovo 860 podnetov, v ktorých občania navrhovali 1 060 úsekov. Po ich vyhodnotení bolo relevantných 771 podnetov.

Policajti vyhodnocovali navrhované úseky aj z hľadiska bezpečnosti, keďže nie všetky úseky boli vhodné, napríklad, nebolo by možné bez rizika zastaviť vozidlo. Polícia teda napokon využila 677 podnetov, z ktorých vyplynulo 844 úsekov, kde sa počas predmetnej akcie merala rýchlosť. Okrem prekročenia rýchlosti bolo počas akcie zistené aj požitie alkoholu u vodičov motorových i nemotorových vozidiel.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo