Na Katedre multimédií a informačno-komunikačných technológií Fakulty elektrotechniky a informačných technológií (FEIT) Žilinskej univerzity v Žiline slávnostne otvorili zrekonštruovanú učebňu Cisco lab. Vybavená modernou výpočtovou technikou bude slúžiť najmä študentom študijných programov zameraných na komunikačné a informačné technológie, ako aj telekomunikačné a rádiokomunikačné inžinierstvo.
Cisco lab umožňuje kvalitné vzdelanie v troch odborných predmetoch, ktoré pokrývajú oblasti počítačových sietí, softvérovo definovaných sietí a cloudových technológií. Výučbu povedú skúsení pedagógovia, certifikovaní lektori Cisco Networking akadémie, ktorá študentom ponúka najnovšie teoretické aj praktické poznatky z dynamicky sa rozvíjajúcej oblasti sieťových technológií.
Rekonštrukcia Cisco laboratória je dôležitým krokom v reakcii na zvýšený záujem o študijné programy, ktoré sa zameriavajú na komunikačné a informačné technológie. Tento projekt zároveň predstavuje dôležitú investíciu do moderných výpočtových technológií a je už dvanástym laboratóriom, ktoré bolo v posledných ôsmich rokoch zrekonštruované na KMIKT FEIT.
„Rekonštrukcia laboratória reflektujte zvýšenú potrebu fakulty pokryť narastajúci záujem zo strany študentov o študijný program komunikačné a informačné technológie. Sieťové technológie v posledných rokoch znova začínajú ísť do popredia, čo nás veľmi teší,“ uviedol vedúci Katedry multimédií a informačno-komunikačných technológií prof. Ing. Róbert Hudec, PhD.
Nový Cisco lab prináša nielen zvýšenie kapacity pôvodného laboratória z 10 na 20 študentov, ale aj modernizáciu technologického vybavenia. Študenti budú mať k dispozícii najnovšie sieťové technológie, ktoré im umožnia simulovať rôzne scenáre pri konfigurácii siete. Praktické úlohy im pomôžu lepšie sa pripraviť na reálne výzvy. Vďaka spolupráci s dvomi certifikovanými lektormi tak budú študenti vybavení nielen teoretickými, ale aj praktickými znalosťami, ktoré sú v IT sektore veľmi cenené.
„Žijeme v dobe, ktorá je rýchla. Komunikácia, prenos informácií a prepojenia medzi počítačmi sú kľúčovými faktormi rozvoja spoločnosti, a práve v tomto laboratóriu sa študenti môžu naučiť všetko, čo je nevyhnutné pre kvalifikovanú prácu v oblasti sieťových technológií,“ doplnil dekan FEIT UNIZA prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.