Poslanci vo Vrútkach vyriešili dlh predajom autobusovej stanice


Foto: Poslanci vo Vrútkach vyriešili dlh predajom autobusovej stanice Foto: panoramio.com
Včera 14.01.2016 schválili poslanci mestského zastupiteľstva (MZ) vo Vrútkach predaj autobusovej stanice, ktorej rozloha je približne 3700 štvorcových metrov. Kupcom sa stala spoločnosť SIRS-Development, a.s., Žilina, celý prevod majetku ako protihodnotu sa realizoval s ohľadom na dlh mesta voči SAD Žilina, a.s., za neuhradené preddavky za výkony vo verejnom záujme v rokoch 2014 a 2015. Tento dlh podľa TASR dosiahol spolu s úrokmi z omeškania a zmluvnými pokutami výšku 516 160 eur.

Vrútky vo finančnej tiesni, po prevode majetku zostala menej ako desatina dlhu

Mesto podľa slov prednostu Mestského úradu (MsÚ) vo Vrútkach Viliama Majdu hľadalo možnosti, ako vyriešiť dlh bez toho, aby bolo nutné odpredávať majetok. “Na posledných rokovaniach sa toto nefinančné riešenie ukázalo ako jediné, ktoré nedostane Vrútky do finančnej krízy. Voči SAD nám z celého viac ako polmiliónového dlhu zostáva dlžoba ani nie 45.000 eur, ktorú si trúfame počas jedného roka zlikvidovať. A tým je vyriešená celá peripetia, ktorá trvala od roku 2013, kedy boli prijaté zákony, ktorými samosprávy prišli o peniaze,” uviedol pre TASR Majda.

“Sme naozaj radi, že sa konečne začnú plniť všetky finančné záväzky a my nijakým spôsobom nemusíme riešiť obmedzovanie dopravy, prípadne represívne kroky. Považujeme to za veľmi múdry krok, predovšetkým v prospech občanov. Celá autobusová doprava v regióne by mala byť zachovaná v súčasnom rozsahu,” reagovala pre TASR na rozhodnutie o predaji hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová. Ako ďalej uviedla, spoločnosť plánuje priestor stanice revitalizovať. “Príkladom, ako sa dá autobusové nástupište upraviť na naozaj moderný priestor, je napríklad Bytča. Dnes tam stojí krásna autobusová stanica. Je tam miesto pre ukrytie sa ľudí pred zlým počasím, sú tam oddychové miestnosti pre vodičov a časť veľkého priestoru je obchodným domom,” dodala Strelcová.

Prečítajte si viac:


Zdroj: TASR