Medvede opäť vyvolali mimoriadnu situáciu, vyhlásili ju v Martinskom okrese. Obce varujú ľudí


Foto: Medvede opäť vyvolali mimoriadnu situáciu, vyhlásili ju v Martinskom okrese. Obce varujú ľudí Foto: Ilustračné foto

V uplynulom období čoraz viac obcí v regióne Turiec varovalo svojich obyvateľov pred výskytom našich najväčších šeliem. Dnes dopoludnia sme informovali o Mošovciach, kde bolo videných až sedem jedincov počas jednej noci.

Obec Lipovec následne informovala o vyhlásení mimoriadnej situácie z dôvodu zvýšeného nežiadúceho výskytu medveďa hnedého v zastavaných územiach miest a obcí, zmien ich správania a straty plachosti pred ľuďmi. Vyhlásená bola v stredu 10. júla, len niekoľko dní po zrušení predošlej mimoriadnej situácie. Prednosta Okresného úradu Martin vydal príkaz na vykonanie záchranných prác.

„Na základe vyššie uvedeného žiadame a vyzývame občanov, aby sa v skorých ranných a večerných hodinách nezdržiavali mimo obytných častí obce, aby v prípade spozorovania medveďa hnedého v zastavanom území obce podali informácie na telefónnych číslach 158, 112 a na číslach Zásahového tímu medveďa hnedého - Západ, 0948 209 987, 0910 658 615 a aby nevytvárali návnady s cieľom prilákať medveďa hnedého,“ napísala na svojom oficiálnom Facebooku obec Lipovec.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: