V turčianskej obci videli 7 medveďov počas jednej noci, nereagovali na plašenie


Foto: V turčianskej obci videli 7 medveďov počas jednej noci, nereagovali na plašenie Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

K obciam, ktoré vydali varovanie pred výskytom medveďa hnedého v intraviláne, sa tento týždeň pridali aj Mošovce v okrese Turčianske Teplice. V blízkosti ľudských obydlí boli zaznamenané dve rôzne skupinky zvierat.

Šelmy spozorovali v utorok 9. júla v nočných hodinách príslušníci zásahového tímu pre medveďa hnedého, ktorí hliadkujú v okolí. Dve medvedice s dvomi a tromi mláďatami sa pohybovali v obývanej časti obce Mazan. Zásahový tím ich označil ako synantropné, pretože nereagovali na plašenie.

„Žiadame občanov, aby sa v nočných hodinách nezdržiavali v tejto časti obce na verejnom priestranstve a v priebehu dňa dbali na zvýšenú pozornosť. Zároveň z bezpečnostných dôvodov žiadame, aby ste pri návšteve v prírode so psom, ktorý nie je poľovne upotrebiteľný, tohto vodili zásadne na vôdzke, čím zamedzíte prilákaniu medveďa psom k vašej osobe,“ uvádza obec Mošovce.

Pokiaľ sa kdekoľvek na Slovensku stretnete s jedincom medveďa hnedého, kontaktujte políciu na tiesňovej linke 158 alebo priamo zásahový tím na číslach 0904 936 846 a 0902 057 428.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: