Doprava pod Strečnom je obmedzená, obnovujú tam značenie. Dvojitú bielu čiaru nahradila žltá


Foto: Doprava pod Strečnom je obmedzená, obnovujú tam značenie. Dvojitú bielu čiaru nahradila žltá Foto: Facebook/Ako je na tom Strečno? Verejný dopravný infoservis

Žilinská krajská polícia upozorňuje vodičov na dopravné obmedzenie na ceste I/18 vedúcej popod hrad Strečno. Počas utorka 9. júla bude prebiehať obnova vodorovného dopravného značenia. Práce začali už o 9. hodine ráno.  

Vodiči by sa mali pri prejazde týmto úsekom vybaviť trpezlivosťou a rátať so zdržaním približne 15 minút. Na mieste sú hliadky polície, ktoré dohliadajú na bezpečnosť a riadia premávku. Dokedy budú práce prebiehať, nie je v túto chvíľu známe. 


Dvojitú bielu čiaru po novom nahradila dvojitá žltá. Tá indikuje, že je prísne zakázané predbiehanie. Vodiči musia zostať vo svojom jazdnom pruhu a nemôžu prekročiť žiadnu z čiar, aby predišli nebezpečným situáciám.

Tieto čiary sa často nachádzajú na miestach, kde je potrebné zvýšiť bezpečnosť, ako sú neprehľadné zákruty, úseky s vyšším rizikom nehôd, alebo tam, kde je potrebné udržiavať vozidlá v ich pruhových koridoroch.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: