V Žiline pribudla nová motokárová hala. Nájdete ju v širšom centre, otvorí už čoskoro


Foto: V Žiline pribudla nová motokárová hala. Nájdete ju v širšom centre, otvorí už čoskoro Foto: pixabay.com a FB/David Frič

Žilinčania a návštevníci mesta budú mať už čoskoro nový spôsob, akým stráviť voľný čas s priateľmi so štipkou adrenalínu. V meste vyrastá nová motokárová hala. Nájdete ju v blízkosti hypermarketu Tesco, na Štefánikovej ulici, v areáli bývalých Považských chemických závodov.

Príprava motokárovej haly a dráh sa podľa našich informácií blíži do finále, počas tohto týždňa bol položený asfaltový povrch. Podľa videa, ktoré uverejnil majiteľ novej atrakcie, sú už na ploche vytvorené mantinely z farebných pneumatík a na mieste je aj niekoľko vozidiel pre návštevníkov.

„Ahoj Žilina. S radosťou Vám oznamujeme, že už v najbližších týždňoch otvárame pre Vás novú kartingovú zónu v Žiline. Všetky informácie budú dostupné včas. Tešíme sa na Vás,“ napísal na sociálnych sieťach majiteľ s tým, že otvoriť plánuje už toto leto.


Najbližšia celoročne fungujúca atrakcia tohto typu sa nachádza v Martine. Povoziť sa a závodiť na motokárach tam chodia ľudia zo širokého okolia, na vozidlo sa preto niekedy čaká celé hodiny. V minulosti stála podobná hala aj v Hornom Hričove, v roku 2018 ju však nadobro zatvorili.

V Žiline sa dá na motokárach povoziť len v určitom období roka. Na parkovisku pred obchodným centrom Dubeň býva postavená vonkajšia dráha z pneumatík. Ako sa bude dariť novej hale, ukáže až čas.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: