Oravskí policajti kontrolujú rybárov aj kapitánov. Pozor na vedenie loďky pod vplyvom!


Foto: Oravskí policajti kontrolujú rybárov aj kapitánov. Pozor na vedenie loďky pod vplyvom! Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Na vedenie vozidla pod vplyvom alkoholu si nemusia dávať pozor len motoristi a cyklisti, ale aj kapitáni lodí a malých plavidiel. Pokiaľ si myslíte, že na priehrade vás nikto nechytí, ste na omyle. Oravskí policajti kontrolujú dodržiavanie zákonov nielen na súši, ale aj na vode.

Policajná loď príslušníkov z Obvodného oddelenia Policajného zboru Námestovo aj minulý víkend kontrolovala osoby na Oravskej priehrade. Hliadka sa okrem merania alkoholu vo vydychovanom vzduchu zamerala na dodržiavanie práva na rybolov. Policajti si všímali tiež plavidlá, ktoré môžu súvisieť s pátraním po predmetoch z trestnej činnosti. V podobných kontrolách plánujú pokračovať aj naďalej.

Služba pri priehrade mala uplynulý víkend ešte jeden dôvod. „Policajti sa podieľali na zabezpečovaní športovo-kultúrneho podujatia Diaľkové plávanie, organizovaného občianskym združením Telovýchovná jednota ORAVAN Námestovo – oddielom ORAVA OTUŽILCI, ktorého sa zúčastnilo 125 plavcov,“ priblížila žilinská polícia na sociálnej sieti.

Prečítajte si viac: