VIDEO: Diaľnicu do Žiliny zahalil dym, vinník však nezastavil. Jazdou na aute s poruchou ohrozujete okolie


Foto: VIDEO: Diaľnicu do Žiliny zahalil dym, vinník však nezastavil. Jazdou na aute s poruchou ohrozujete okolie Foto: Jakub V.

Napriek tomu, že majitelia motorových vozidiel majú povinnosť pravidelne absolvovať technické aj emisné kontroly, na slovenských cestách nie je ničím neobvyklým stretnúť auto, ktorému sa z výfuku valí biely, sivý alebo čierny dym.

Niekedy ide o vadu, ktorá nastala počas jazdy, mnohí nezodpovední vodiči však na vozidlách s poruchami motora jazdia dlhodobo. Okrem toho, že tým ničia vlastné auto, znečisťujú životné prostredie a pachom obťažujú svoje okolie, v niektorých prípadoch môžu dokonca ohroziť ostatných účastníkov cestnej premávky.

Takáto situácia nastala aj dnes 2. júla v ranných hodinách na diaľnici D1. Smerom od Považskej Bystrice na Žilinu po nej jazdila dodávka, ktorá za sebou zanechávala kúdol bieleho dymu. Ten bol natoľko hustý, že výrazne znižoval viditeľnosť na frekventovanej ceste.


„No dnes sme stretli na diaľnici totálnu dymovnicu. Nebolo vidieť nič na 300 metrov. Mysleli sme si, že horí auto a to len niekomu išli kúdoly z výfuku,“ opísal dodávku svedok. Dodal, že mala pravdepodobne poškodené tesnenie pod hlavou motora.

Podobnú situáciu, ktorá sa takmer skončila nešťastím, zažil aj ďalší z našich čitateľov. Keď smeroval zo Žiliny na Terchovú, oproti nemu išlo nákladné auto, za ktorým sa valil nepreniknuteľný čierny dym. „Akurát sme sa rozprávali, že ten emisnou určite neprejde, keď sa spoza neho vyrútilo auto, ktoré ho chcelo obehnúť. Cez dym asi nevidelo, že nemá voľnú cestu. Keby som prudko nedupol na brzdu, zrazíme sa,“ priblížil nepríjemný incident vodič zo Žiliny.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Zarábajte s nami aj VY!
Pošlite nám VIDEO a získajte 15 eur.

Prečítajte si viac: