Žilinčan svoju ex bil, kopal aj opľul. Za nebezpečné prenasledovanie dostal podmienku


Foto: Žilinčan svoju ex bil, kopal aj opľul. Za nebezpečné prenasledovanie dostal podmienku Foto: Ilustračné foto

Za nebezpečné prenasledovanie a fyzické útoky dostal tridsaťsedemročný Žilinčan podmienku. Ako informoval portál noviny.sk, o jeho treste rozhodol súd v Čadci.

Ján mal dlhšiu dobu vyhľadávať svoju bývalú partnerku, napriek tomu, že ona o stretnutia s ním nestála. Keď si uvedomil, že s ním už nechce byť, začal jej strpčovať život. Svojimi opakovanými návštevami, vulgárnymi nadávkami a vyhrážkami spôsobil, že sa žena začala báť o svoj život a nechcela ani len vychádzať z bytu.

Výhražné slová od neho nedostávala len osobne, ale aj cez telefón či v sms správach. Keď za expriateľkou prišiel osobne, viackrát došlo k fyzickej konfrontácii. Ján ju mal zhodiť na zem, kopať do nohy či udrieť do tváre, v jednom prípade na ňu dokonca napľul.

Čadčiansky sudca mužovi vymeral súhrnný trest odňatia slobody na 15 mesiacov, ktorý bol však podmienečne odložený na tri roky. Ján by mal byť počas tejto doby pod probačným dohľadom.

Okrem toho dostal súdny zákaz priblíženia k svojej bývalej družke, ako aj zákaz požívať alkohol. Nešlo o jeho prvý stret zo zákonom, už v minulosti bol trestaný za porušovanie domovej slobody.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: