Falošné okuliare, obuv aj šiltovky. V obchode predávali tovar, ktorého pôvod nevedia preukázať


Foto: Falošné okuliare, obuv aj šiltovky. V obchode predávali tovar, ktorého pôvod nevedia preukázať Foto: Finančná správa

Kontroly príslušníkov finančnej správy, ktorými sa zamerali na dodržiavanie predpisov o ochrane práv duševného vlastníctva, odhalili v regióne Liptova prevádzky s podozrivým tovarom. Ten bol umiestený v regáloch a na stojanoch predajní.

Po tom ako kontrolujúca hliadka zacielila pozornosť na vyobrazenie ochrannej známky, vyhotovenie, spracovanie a tiež dizajn predávaných vecí, pochybnosť o pravosti v nej vzbudili slnečné okuliare.

Okrem nich našli aj obuv, čiapky a šiltovky. Výrobky označené svetoznámou značkou, ktoré tam ponúkali na predaj konečnému spotrebiteľovi, sa odlišovali od originálov.

„Keď sa príslušníci finančnej správy zaujímali o pôvod podozrivých vecí, oslovená zamestnankyňa jednej z predajní ho uviesť nevedela. Z ďalšej prevádzky dostali odpoveď, že ich tovar mal byť nakúpený pravdepodobne vo veľkoskladoch v Budapešti,“ spresnila hovorkyňa colného úradu Božena Chríbiková.

Pochybné výrobky hliadka zaistila. Ak sa preukáže, že sú falzifikátmi, budú zlikvidované. Skutočnosť, že napodobeniny pochádzajú z nelegálnej výroby, kde kvalita a nezávadnosť neprechádzajú potrebnou kontrolou, ich neradí do kategórie bezpečných výrobkov. Od napodobenín slnečných okuliarov nie je možné očakávať, že poskytnú zraku dostatočnú ochranu.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo