Rekonštrukciu mosta na Liptove dokončili o dva mesiace skôr. Prejsť ním môžete už zajtra


Foto: Rekonštrukciu mosta na Liptove dokončili o dva mesiace skôr. Prejsť ním môžete už zajtra Foto: Liptovský Mikuláš

Takmer desať rokov Liptovský Mikuláš vyzýval Žilinský samosprávny kraj, aby vyriešil kritickú situáciu Vrbického mosta. Ten spája mestské časti Iľanovo a Ploštín, využívajú ho aj zamestnanci Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika a tiež ním vedie trasa mestskej hromadnej dopravy. Na jeseň minulého roka sa situácia rozhýbala. 

Objekt na ceste III/2333 bol úplne uzatvorený od pondelka 2. októbra 2023, kedy začala dlho očakávaná rekonštrukcia. Jej súčasťou bolo úplne zbúranie mosta aj pilierov a postavenie nového. Práce boli odhadované na desať až dvanásť mesiacov a vyžiadali si investíciu viac ako dva milióny eur.

Na jar tohto roku však primátor Ján Blcháč informoval verejnosť, že zhotoviteľ chce rekonštrukciu ukončiť o dva mesiace skôr, a tak sa aj stalo. 

Už zajtra 25. júna po oficiálnom odovzdaní stavby o 10:00 hod. bude most prístupný pre obyvateľov. „Spoje Mestskej hromadnej dopravy začnú voziť Iľanovčanov a Ploštínčanov pôvodnou trasou v stredu 26. júna podľa cestovných poriadkov, ktoré boli platné pred výlukou,dodáva mesto. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: