V obci pri Žiline sa zrazili mladíci na motorkách. Z poľa ich so zraneniami previezli do nemocnice


Foto: V obci pri Žiline sa zrazili mladíci na motorkách. Z poľa ich so zraneniami previezli do nemocnice Foto: Ilustračné/freepik.com

V závere uplynulého týždňa sa do obce Divina pri Žiline krátko po 17. hodine náhlili bezpečnostné aj záchranné zložky. V miestnej časti Lúky sa na poli mimo zastavanej časti obce zrazili dvaja mladiství na motorkách.

Po nahlásení udalosti na miesto dopravnej nehody vyrazilo šesť príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s dvoma kusmi techniky, polícia, no rovnako aj záchranársky vrtuľník.

„Oba motocykle boli zložené z viacerých komponentov, bez výrobných a evidenčných čísel,“ spresňuje krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková. Príčina, pre ktorú sa motocyklisti zrazili, je doposiaľ neznáma.

Pri kolízii obaja mladíci utrpeli viaceré zranenia. Po prvotnom ošetrení boli vodiči urýchlene transportovaní do neďalekého zdravotníckeho zariadenia, kde boli odovzdaní do starostlivosti lekárov.

„Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Žilina okolie v danom prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví,“ uvádza na záver hovorkyňa Šefčíková a dopĺňa, že ďalšie okolnosti a miera zavinenia sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: