Za Žilinou sa zrazili štyri kamióny a dodávka. Vozidlá stoja v rozsiahlych kolónach


Foto: Za Žilinou sa zrazili štyri kamióny a dodávka. Vozidlá stoja v rozsiahlych kolónach
Galéria: 5 fotiek
Foto: Facebook/Ladislav Hodermarský

Frekventovaná cesta č. I/18 je v závere pracovného týždňa výzvou pre každého vodiča. K vysokej intenzite dopravy sa však dnes, v piatok 21. júna, pridáva aj dopravná nehoda.

Ako spresňuje Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline, približne o 13:30 hod. sa pred mostom Zlatné v smere zo Žiliny do Strečna zrazili štyri kamióny a jedna dodávka. 

Na miesto ihneď vyrazilo šesť príslušníkov HaZZ s dvoma kusmi hasičskej techniky, no prítomná je aj polícia a záchranári. Pri kolízii malo totiž dôjsť aj k zraneniu.


Motoristi by sa na hlavnom ťahu medzi Žilinou a Vrútkami mali dnes obrniť trpezlivosťou, cesta je upchatá v oboch smeroch. Pre čiastočné spriechodnenie polícia začala vozidlá v smere na Martin odkláňať na Stráňavy. „Žiadame o trpezlivosť, ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov policajtov na mieste,“ píše polícia na sociálnej sieti.

Polícia rovnako informuje o odstraňovaní následkov nehody za Novým hradom, ku ktorej došlo ešte na poludnie. Jeden jazdný pruh je blokovaný, premávka je riadená striedavo. 

K ďalšej kolízii došlo aj na ulici Na Horevaží, kde sa zrazili tri osobné autá a došlo k úniku prevádzkových kvapalín. V tomto prípade k zraneniam nedošlo. Situácia prispieva k spomaleniu premávky na vyťaženej križovatke Košická.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: