Adrenalín a bohatý program: Na žilinskom letisku sa stretne motocyklová špička Európy


Foto: Adrenalín a bohatý program: Na žilinskom letisku sa stretne motocyklová špička Európy

Do Žiliny sa vracia adrenalín a rýchlosť s účasťou viac ako 200 pretekárov z ôsmich európskych krajín. Počas víkendu 13. a 14. júla sa letisko v Dolnom Hričove stane dejiskom štvrtého ročníka medzinárodných motocyklových pretekov, ktoré nadväzujú na dlhú a bohatú históriu tohto podujatia.

V Žiline sa okrem iných predstavia českí pretekári Marek Červený a Petr Najman, ktorí patria do absolútnej špičky medzinárodného šampionátu IRRC na prírodných okruhoch. Ich konkurentom v triede Supersport bude popredný nemecký jazdec Wolfgang Schuster.

Na preteky dorazí aj slovenská motocyklová špička vrátane bratov Hanzalíkovcov, Ľudovíta Krušinu, Borisa Korčáka a mnohých ďalších. Títo pretekári prinášajú radosť slovenským fanúšikom aj na medzinárodnej scéne a teraz majú príležitosť ukázať svoje schopnosti aj domácemu publiku.

Piatok je vyhradený voľným tréningom a prvej kvalifikácii. V sobotu dopoludnia prebehne druhá kvalifikácia, po ktorej o 12:00 hod. odštartujú prvé preteky všetkých tried. Nedeľné preteky začnú o 9:45 hod. a počas obednej prestávky sa uskutoční žrebovanie výhercov tomboly.


Okrem toho si organizátori pripravili bohatý sprievodný program, ktorý zaručuje zábavu pre celú rodinu. Najmenší návštevníci sa môžu tešiť na skákacie hrady, zatiaľ čo v nedeľu sa publiku predstavia motocykloví kaskadéri. Chýbať nebude ani vyhodnotenie tomboly so skvelými cenami, pričom tou hlavou je skúter s objemom 125 kubických centimetrov.

Podujatie rovnako zahŕňa medzinárodné majstrovstvá Slovenska, Českej republiky, majstrovstvá Alpe Adria veteránov, Ducati Slovakia Cup, preteky Babaetta a atraktívne preteky sajdkár.

Vstupenky na podujatie sú k dispozícii za 6 eur na sobotu, 6 eur na nedeľu alebo 9 eur na oba dni. Deti do 12 rokov v sprievode dospelého majú vstup zdarma, rovnako ako osoby so ZŤP preukazom. Všetky podrobné informácie o pretekoch nájdete na stránke pretekyletisko.com.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Letisko Žilina
Dátum: 13.07.2024 - 12:00


Prečítajte si viac: