V stredu začnú odstraňovať vyznačenú cyklotrasu cez žilinský Bulvár


Foto: V stredu začnú odstraňovať vyznačenú cyklotrasu cez žilinský Bulvár
Galéria: 10 fotiek
Foto: odkazprestarostu.sk

V stredu 19. júna 2024 odštartujú od skorých ranných hodín práce na strojnom odstránení vodorovného značenia cyklotrasy z chodníka na ulici Antona Bernoláka v centre Žiliny. Informovala o tom žilinská radnica.

Práce, ktoré začnú od 7:00 a potrvajú do 14:00 hod., vykoná zmluvný dodávateľ. Frézovanie sa bude realizovať počas nasledujúcich dní v rovnakom čase, pričom trvanie prác závisí od poveternostných podmienok.

Po odstránení pôvodného značenia bude vyznačený nový cyklokoridor na základe spracovaného projektu zmeny organizácie dopravy.


Aktuálna cyklotrasa bola trasovaná ešte pred 15 rokmi, kedy mali tieto ulice úplne iný charakter. Podľa žilinského poslanca Karola Čepca sa Starý Bulvár stal gastrozónou s mnohými prevádzkami služieb, s ktorými súvisí aj viditeľné pribúdanie počtu vonkajších terás.

Priestor sa tak stáva omnoho navštevovanejším ako kedysi. Pešia časť ulice je úzka pre chodcov, cyklistov aj terasy a je preto namieste rozmýšľať nad bezpečnejšou variantom.

Svoju nespokojnosť s riešením vyjadrovali obyvatelia mesta prostredníctvom sociálnych sietí aj stránky odkazprestarostu.sk. So zvýšeným pohybom chodcov, cyklistov a návštevníkov podnikov rastie aj riziko vzniku kolízií.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: