Tip na výlet: Objavte magické Súľovské skaly. Jedinečné výhľady, ktoré stoja za to!


Foto: Tip na výlet: Objavte magické Súľovské skaly. Jedinečné výhľady, ktoré stoja za to! Foto: ephoto.sk

Súľovské skaly, ukryté v srdci Žilinského kraja, sú miestom, kde príroda čaruje v plnej kráse. Tento úchvatný prírodný útvar, známy svojimi skalnými formáciami, jaskyňami a nádhernými výhľadmi, je ideálnym cieľom pre nenáročnú turistiku vhodnú pre rodiny s deťmi aj menej skúsených turistov.

Turistický chodník vedie cez malebné lesy, lúky a skaly, pričom každým krokom odhaľujete nové a nové zákutia tohto čarovného miesta. Stromy vám zároveň poskytnú ochranu pred priamym slnkom, čo je na letný výlet ideálne. Začína sa v obci Súľov-Hradná, kde je možné zaparkovať auto a vyraziť na túru. Trasa je dobre značená a poskytuje množstvo príležitostí na oddych a fotografovanie.

Prvým významným bodom na trase je zrúcanina Súľovského hradu, ktorý sa týči na vrchole jedného zo skalných útvarov. Výstup na hrad nie je najjednoduchší, ale odmena v podobe panoramatického výhľadu na okolitú krajinu stojí za každú kvapku potu. Hradná skala ponúka nádherné výhľady.


Trasa ďalej vedie na náučný chodník, ktorý je vybavený informačnými tabuľami poskytujúcimi zaujímavé informácie o geológii, faune a flóre tejto oblasti. Jednou z atrakcií na trase je aj jaskyňa Šarkania diera, ktorú môžete bezpečne preskúmať.

Na trase je niekoľko lavičiek a miest na oddych. Celá trasa je okruhová a trvá približne 3-4 hodiny, v závislosti od tempa a počtu prestávok. Je vhodná aj pre deti, avšak odporúča sa pevná obuv a turistické oblečenie.

Pre ešte krajší zážitok sa odporúča užiť si Súľovské skaly počas západu slnka. Skaly sú vtedy ešte o niečo dramatickejšie, ako zvyčajne.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: