FOTO: Stredná elektrotechnická škola v Žiline prešla rekonštrukciou. Má väčšie priestory aj modernejšie vybavenie


FOTO: Stredná elektrotechnická škola v Žiline prešla rekonštrukciou. Má väčšie priestory aj modernejšie vybavenie
Galéria: 4 fotky
Foto: Žilinský samosprávny kraj

K stredným školám, ktoré zrekonštruoval Žilinský samosprávny kraj pribudla aj Stredná odborná škola elektrotechnická v Žiline. Tá je jediným centrom odborného vzdelávania a prípravy pre elektrotechniku. Za takmer tri milióny eur tam pribudla prístavba, nadstavba a prebehli stavebné úpravy hlavnej školskej budovy.

Rekonštrukcia priniesla väčšie priestory aj novú recepciu. Spolu pribudlo 6 nových učební, z toho 3 jazykové a 8 kabinetov. Hlavné schodisko bolo predĺžené o jedno podlažie, čím sa zabezpečil prístup do nadstaveného štvrtého podlažia v podkroví s novými odbornými učebňami.  Škola je bezbariérová a jej súčasťou je aj výťah.

Existujúca prístavba na ľavej strane bola nadstavená o 2 nové podlažia s dvoma novými odbornými učebňami. Zároveň v tejto časti bolo vytvorené aj nové únikové schodisko. Na pravej strane je rovnako 4-podlažná prístavba s odbornými učebňami a študovňou. Škola je bezbariérová, disponuje vonkajšou rampou pre imobilných a novým osobným výťahom.


„Teší ma tiež, že sa podarilo zachovať pôvodné hodnotné umelecké prvky, ktoré sú s touto školou späté od jej založenia, pribudli tiež solárne panely, ktoré poháňajú vzduchotechniku s rekuperáciou vzduchu. Škola je tiež plne debarierizovaná,“ hovorí Erika Jurinová.  

Učebne sú po novom vybavené moderným MTV, ako robotické pracovisko pre výučbu, CNC fréza a komplexné modulové pracovisko inteligentnej siete a alternatívnych zdrojov, smart grid, prenosové siete, rozvod elektrickej energie, inštalácie a instrain. 

„Žiaci sa pomocou dodaného zariadenia oboznámia s celou problematikou elektrotechniky - so základnými princípmi činnosti, ekonomickým a ekologickým prevádzkovaním, ich údržbou, hľadaním poruchových stavov a ich odstraňovaním a s návrhom funkčných zostáv s hodnotením ich výhod či nevýhod,“ hovorí riaditeľ Ľubomír Králik. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: