Výskyt medveďa hlási ďalšia obec v Turci. Spozorovali ho v poobedňajších hodinách v blízkosti ihriska


Foto: Výskyt medveďa hlási ďalšia obec v Turci. Spozorovali ho v poobedňajších hodinách v blízkosti ihriska Foto: ilustračné/freepik.com/vladimircech

Na Turci bol medveď spozorovaný už v obciach Turany, Sučany, Turčianska Štiavnička a vo Valči, aktuálne jeho výskyt hlásia aj v Mošovciach. O jeho polohe informovala obec na sociálnej sieti.

Medveď hnedý bol zachytený vo štvrtok 13. júna v areáli veľkého parku, tentokrát v blízkosti multifunkčného ihriska, vo vzdialenosti približne desať metrov, a to v čase medzi 15:00 hod. až 15:30. hod. „Takže už neplatí skutočnosť, že medveď sa vyskytuje v intravilánoch obcí len v skorých ranných a neskorých nočných hodinách,“ píše obec.

Informáciu ďalej posunuli zásahovému tímu a situáciu zmonitorovali. „Nakoľko sa tento kus zjavne a opakovane pohybuje po celom území parku, máme prísľub skorého zabezpečenia bezpečnosti obyvateľov z ich strany,“ dodáva obec.

Ďalej apelujú na obyvateľov, aby boli v parku opozretní, so psami sa pohybovali striktne na vôdzke a v prípade, ak by niečo spozorovali, volali zásahový tím alebo políciu, nakoľko na území obce stále platí mimoriadna situácia v súvislosti s výskytom Medveďa hnedého.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: