Kysučan za kilometer jazdy na zdieľanom bicykli zaplatil 70 eur. Dajte si pozor na Zóny!


Foto: Kysučan za kilometer jazdy na zdieľanom bicykli zaplatil 70 eur. Dajte si pozor na Zóny! Foto: ANTIK Telecom, s. r. o.

Zdieľané bicykle sú počas teplejších mesiacov veľmi populárne medzi obyvateľmi všetkých miest, kde táto služba funguje. V Kysuckom Novom Meste ju prevádzkuje spoločnosť ANTIK, nie všetci používatelia sú však nadšení z jej podmienok.

Viacerí miestni občania namiesto pár drobných zaplatili za požičanie bicykla desiatky eur. Dôvodom bolo zaparkovanie na nesprávnom mieste. Hoci ANTIK umožňuje odkladanie bicyklov takmer po celom meste, v skutočnosti presné hranice povoleného parkovania vymedzujú takzvané Zóny.

„Jazdiť môžete kdekoľvek potrebujete, jedinou podmienkou je bicykel po skončení jazdy zaparkovať v rámci katastra mesta (resp. inej Zóny podľa balíka, ktorý ste si vybrali),“ uvádza prevádzkovateľ služby na svojom webe. Do Zóny v Kysuckom Novom Meste pritom nepatria napríklad ulice 9. mája a Horná Skotňa či časť ulice Kukučínova.

Zdroj: antiksmartway.sk


Práve na poslednom spomínanom mieste omylom na krátku chvíľu odložil požičaný bicykel Vladimír, ktorý ho uzamkol pri zdravotníckom stredisku. Neuvedomil si, že zaparkoval mimo Zóny, keďže sa plánoval odviezť naspäť do centra mesta. Za 1,2 kilometra jazdy tak spolu s pokutou za nesprávne odloženie bicykla zaplatil vyše 70 eur.


O podobnú nepríjemnú skúsenosť sa pod jeho príspevkom na sociálnych sieťach podelila aj ďalšia žena, ktorá mala na pokutách zaplatiť tento rok už 280 eur.

„Písala som im aj mail ako návrh, že nech človeka najprv upozorní, že je mimo zónu a nech ide naspäť do zóny. A nie zákerne hneď stiahnuť 70 eur. Nereagovali mi na to nijako,“ píše rozhorčená obyvateľka mesta.

V ďalšom z komentárov však vysvetľuje, že jej zakaždým bola uznaná reklamácia a všetky peniaze sa jej vrátili. Ten, kto sa však neozve, svoje peniaze naspäť neuvidí. Pánovi Vladimírovi odporúčali podať reklamáciu aj ostatní spoluobčania. Od spoločnosti by ocenili zmenu v aplikácii zdieľaných bicyklov, ktorá by upozorňovala na prekročenie Zóny.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: