VIDEO: Cez novú železničnú zastávku Žilina - Predmestie prešiel prvý vlak


Foto: VIDEO: Cez novú železničnú zastávku Žilina - Predmestie prešiel prvý vlak Foto: YouTube/EmBe

Modernizácia železničného uzla Žilina je jedným z najväčších projektov modernizácie železničnej infraštruktúry na Slovensku. Projekt zahŕňa komplexnú rekonštrukciu infraštruktúry v krajskom meste a jeho okolí, vrátane výstavby nových podchodov, nadjazdov a mostov.

Projekt, ktorý sa realizuje pod vedením spoločnosti „Združenie pod Dubňom“, má za cieľ zvýšiť technickú vybavenosť a bezpečnosť železničného uzla, čo prispeje k zlepšeniu priepustnosti a spoľahlivosti dopravy. Súčasťou modernizácie je aj zlepšenie dopravnej infraštruktúry pre automobilovú dopravu, cyklistov a chodcov​.

Práce na modernizácii zahŕňajú napríklad výstavbu nového cestného nadjazdu, ktorý prepojí ulice Ľavobrežná a 1. mája, a rekonštrukciu podjazdu na ulici Kysucká ale napríklad aj výstavbu dvoch nových nadjazdov - pri Tepličke nad Váhom a v žilinskej mestskej časti Strážov.


Nadjazd v Strážove súvisí s vybudovaním novej zastávky s názvom Žilina - Predmestie. Tá sa nachádza v oblasti bývalej zriaďovacej stanice a je navrhnutá tak, aby poskytla lepší prístup k vlakom pre obyvateľov okolitých častí mesta. Jej výstavba zahŕňa nové nástupištia a prístupové cesty, pričom dôraz je kladený na pohodlie a bezpečnosť cestujúcich​.

V najnovšom videu, ktoré bolo zverejnené v službe YouTube, môžete vidieť prejazd prvého vlaku cez novú zastávku.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: