V noci horel podchod pod Rondlom, auto a tri kontajnery. Podpaľač spôsobil škody za tisícky eur


Foto: V noci horel podchod pod Rondlom, auto a tri kontajnery. Podpaľač spôsobil škody za tisícky eur Foto: Čitatelia

Žilinskí hasiči v noci zasahovali pri viacerých požiaroch, ktoré založila rovnaká osoba. Zatiaľ neznámy páchateľ v pondelok 17. júna v skorých ranných hodinách podpálil kontajnery, auto a predmety v podchode pod Rondlom.

Podľa informácií od polície mal podpaľač najskôr iniciovať požiar troch nádob na komunálny odpad, ktoré stáli na parkovisku pri jednom z bytových domov. Od nich sa chytilo aj osobné motorové vozidlo značky Škoda, ktoré taktiež poškodili plamene.

„Následne v podchode k stanici Žilina-Záriečie inicioval požiar, ktorý poškodil aj tam uskladnené náradie. V súvislosti s touto udalosťou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci,“ priblížila Gabriela Kremeňová, hovorkyňa žilinskej polície.


V podchode pod okružnou križovatkou Rondel zapálil geotextíliu, ktorá oddeľovala stavebný pozemok od priestorov, kadiaľ chodia ľudia. Celkovo zhorelo až 100 metrov plachty. Polícia predbežne vyčíslila vzniknuté škody na 3 760 eur.

„Na mieste zasahovali 4 príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Žiline s 1 kusom techniky. Hasiči zasahovali v dýchacích prístrojoch a na hasenie použili 1C prúd. Na miesto bol privolaný zisťovateľ príčin vzniku požiarov a polícia,“ uviedla Mária Pohanková Zahatlanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: