Ohavný čin v Rajci: Dieťa bolo v placente a malo pupočnú šnúru, nálezca sa ho pokúšal zachrániť


Foto: Ohavný čin v Rajci: Dieťa bolo v placente a malo pupočnú šnúru, nálezca sa ho pokúšal zachrániť

V sobotu 15. júna došlo v meste Rajec (okres Žilina) k hroznému činu. Muž pri prechádzke objavil v odkvapovej rúre bytovky telo novorodenca. K nálezu došlo náhodou, keď spozoroval ženu zahalenú v deke a potom videl na potrubí krv.

„Išiel som so psom na prechádzku a videl som, ako išla pani zabalená v deke. Keď som prešiel za bytovku, tak som videl odkvapovú rúru upchatú krvavou handrou,“ opísal nám.

Nedalo mu to, tak sa pozrel bližšie a zbadal v otvore natlačené malé telo. Prípad ihneď nahlásil na tiesňovú linku a snažil sa dieťaťu pomôcť. 

Na miesto boli vyslané viaceré policajné hliadky aj záchranná služba. Do ich príchodu sa dotyčný snažil zistiť, či má dieťa pulz a či dýcha. Bol pritom inštruovaný operátorom tiesňovej linky. „Bol to hrozný pocit, budem mať určite ťažkú noc z toho pohľadu. Bol to veľký šok,“
opisoval ďalej. Novorodenec bol podľa slov nálezcu ešte v placente a mal aj pupočnú šnúru. Nebol však u neho prítomný pulz ani dýchanie.

„Po zabezpečení potrebných informácií sa podarilo podozrivú osobu zadržať. 25-ročná žena bola obmedzená na osobnej slobode a prevezená na policajný útvar k vykonaniu potrebných procesných úkonov,“ spresnila žilinská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Celú udalosť si na mieste prevzal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline a začal trestné stíhanie vo veci trestného činu vražda novonarodeného dieťaťa matkou.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: