Posledné predstavenia sezóny v žilinskom divadle: Pútavý príbeh o žiarlivosti aj silvestrovská párty z 80. rokov


Foto: Posledné predstavenia sezóny v žilinskom divadle: Pútavý príbeh o žiarlivosti aj silvestrovská párty z 80. rokov

Dielne kreatívneho písania 

(pondelok 17. júna o 17:00 na streche mestského divadla)

Herci a herečky zo súboru Mestského divadla budú čítať úryvky textov od mladých autoriek a autorov z dielne tvorivého písania, ktorá prebieha v divadle pod vedením dramaturgičky Daniely Brezániovej. 

Projekt je súčasťou Dielní kreatívneho písania Divadelného ústavu v Bratislave. Tieto dielne sú zamerané najmä na vznik dramatických textov a na zoznamovanie sa s divadlom, ale podporujú aj kreativitu a rozvíjanie tvorby mladých študentov v rôznych formách.


Večer s vydavateľstvom BRAK

(utorok 18. júna o 18:00 v Čitárni súčasnej literatúry)

Júnový program uzatvorí Vydavateľstvo BRAK z Bratislavy prináša kvalitné zahraničné tituly a domácu autorskú tvorbu. O jeho vzniku, edičných plánoch či príbehoch, ktoré si vydavateľstvo zažilo, príde porozprávať jeho šéf František Malík a prekladateľ a publicista Tomáš Hučko.


Kreutzerova sonáta/Čia vina?

(vo štvrtok 20. júna o 19:00 vo Veľkej sále)

Tento týždeň sú v programe posledné predstavenia 32. sezóny Mestského divadla Žilina. Nejde o klasické spracovanie Tolstého „sexuálnej“ novely o mučivej žiarlivosti, ktorú v Rusku krátko po jej vydaní zakázali. Inscenácia je obohatená o paralely s osobným životom manželov Tolstých. 

Traja herci v jednej postave. Jedna žena interpretujúca príbeh, jedna žena, ktorá ilustruje príbeh, jeden huslista, jedna sestra, jeden sluha, jedno dieťa, jedna vražda. Pútavý príbeh o žiarlivosti a vražde ponúka aj veľa humoru založeného najmä na mužsko-ženských vzťahoch. Všetko sa odohráva pod dohľadom Sofie Tolstej, ktorá prostredníctvom tohto príbehu odkrýva trpkosť jej života so slávnym spisovateľom.


Neznášam Ťa!

(piatok 21. júna o 19:00 vo Veľkej sále)

Divadelnú sezónu Mestského divadla Žilina ukončí predstavenie obľúbenej situačnej komédie, ktorej pôvodný text napísal herec Michal Tomasy. Výsledný tvar však vznikol v spolupráci s celým kolektívom herečiek a hercov. 

Štyri páry, jeden byt a silvestrovská párty v štýle hudby 80. rokov minulého storočia. Niektorí pozvanie dostali, niektorí ho nepotrebovali a prišli neohlásene. Rozchody, vášne, alkohol, silvestrovské hry a výzvy – to všetko je súčasťou tejto situačnej komédie, na ktorej sa smejete už od prvej repliky.

 Zdroj: Inzercia/PR článok