FOTO: Šetrenie na úkor bezpečnosti? Na mestskom okruhu obnovili iba niektoré stredové čiary


FOTO: Šetrenie na úkor bezpečnosti? Na mestskom okruhu obnovili iba niektoré stredové čiary
Galéria: 8 fotiek

V piatok 14. júna potešilo mnohých vodičov, keď videli na cestách v Žiline prebiehať obnovu vodorovného dopravného značenia. Špeciálne vozidlo sa počas nočných hodín premávalo po uliciach Kragujevská, Mostná a Nemocničná, kde realizovalo nástrek nových čiar.

Prvotne to vyzeralo tak, že správca cesty konečne pristúpil k obnoveniu dlhodobo vyblednutého značenia na celej ceste prvej triedy I/60. Vo viacerých úsekoch sú totiž slabo viditeľné pripájacie, odbočovacie aj priebežné jazdné pruhy.

Práce však podľa nášho čitateľa skončili veľmi rýchlo a v meste pribudlo len zopár prerušovaných stredových čiar. „Veľa toho značenia teda neobnovili. Urobili stredovú čiaru od Rajeckej, potom išli cez Mostnú a Nemocničnú a skončili pri Košickej. Všetko ostatné je po starom - roky vyblednuté. Však posúďte sami podľa fotiek,“ napísal nám znepokojený čitateľ.

Chýbajúce čiary zhoršujú orientáciu na ceste, môžu zmiasť vodičov a zvyšujú riziko vzniku kolízií či dopravných nehôd. Takmer neviditeľné rozloženie pruhov je na križovatke smerom od Mostnej ulice na Estakádu a Kragujevskú ulicu.

Správcom mestského okruhu v Žiline je Slovenská správa ciest (SSC), ktorá dlhodobo nerieši ani nebezpečne zvlnený asfalt na výjazdovej rampe z Rondla smerom na Rajec.


Neprehľadná situácia je kvôli vyblednutým čiaram na samotnej Estakáde, kde niektorí vodiči jazdia v odstavnom pruhu. Ďalšie sa nachádza aj na zjazde z Estakády na Ľavobrežnú. Vyblednuté pripájacie a odbočovacie pruhy nájdete na Nemocničnej aj Mostnej ulici. 

Napriek zlej situácii to však vyzerá, že obnova vodorovných značiek na hlavných ťahoch v Žiline už skončila. Vodiči tak budú ďalej nútení jazdiť podľa pamäti, prípadne sa radiť v pruhoch a držať na ceste podľa vlastného uváženia a odhadu.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo