Motoristi sa dočkali! Na hlavných ťahoch prebieha obnova dopravného značenia (VIDEO)


Foto: Motoristi sa dočkali! Na hlavných ťahoch prebieha obnova dopravného značenia (VIDEO)

Na žilinských hlavných ťahoch odštartovala dnes 14. júna 2024 obnova vodorovného dopravného značenia. Aktuálne pracovníci striekajú pomocou špeciálneho vozidla biele čiary na mestskom okruhu - ceste prvej triedy I/60 v smere od Kragujevskej ulice na Nemocničnú. 

Práce prebiehajú v nočných hodinách, kedy je premávka v meste minimálna. Vozidlo je označené výrazným blikajúcim oranžovým svetlom na zadnej strane a silným osvetlením na prednej strane.

Niektoré úseky ciest prvej triedy v Žiline sú dlhodobo bez značenia. Následkom zanedbanej údržby sú niektoré pripájacie, odbočovacie aj priebežné jazdné pruhy veľmi slabo viditeľné. Aj preto je obnova zo strany motoristov naozaj vítaná.


Chýbajúce čiary zhoršujú orientáciu na ceste, môžu zmiasť vodičov a zvyšujú riziko vzniku kolízií či dopravných nehôd. Kritická situácia je následkom slabo viditeľných čiar na Ľavobrežnej, Nemocničnej aj Mostnej ulici.

Zhotovenie nového vodorovného dopravného značenia prebieha zatiaľ v jednej tretine mestského okruhu. Či počas dnešnej noci obnovia všetky úseky, alebo len niektoré, je nateraz otázne.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo