Zažite Budatínsky papierák. Súťaž majstrov papierových modelov či rodinný workshop


Foto: Zažite Budatínsky papierák. Súťaž majstrov papierových modelov či rodinný workshop

V sobotu 22. júna 2024 sa na Budatínskom hrade uskutoční už piaty ročník podujatia Budatínsky papierák, ktoré organizuje Považské múzeum v spolupráci s Klubom papierových modelárov Žilina. Modelári z celého Slovenska aj zo zahraničia sa zídu, aby súťažili o titul najkrajšieho papierového modelu.

Udelená bude aj špeciálna cena za najkvalitnejšie a najkrajšie vyhotovený model automobilového veterána, teda vozidla, ktoré sa vyrábalo pred 40 a viac rokmi,“ prezrádza historik dopravy z Považského múzea Peter Šimko.

Návštevníci sa môžu tešiť na výstavu rôznych modelov, kde budú môcť obdivovať papierové diela zobrazujúce cestné, letecké, vodné či železničné vozidlá, vojenskú techniku a architektúru.


Tento rok sú pripravené aj workshopy, kde si záujemcovia môžu vyskúšať tvorbu jednoduchých trojrozmerných modelov z papiera pod vedením skúsených modelárov. „Získajú základné znalosti, ako správne rezať, ohýbať, lepiť a retušovať papier. Môžu si vyrobiť jednoduchý model autíčka, budovy alebo zvieratka. Workshop je vhodný aj pre deti od 6 rokov,“ hovorí Peter Šimko.

Počas podujatia bude prebiehať aj predaj papierových vystrihovačiek, čo poskytne návštevníkom možnosť odniesť si domov kúsok tejto fascinujúcej umeleckej činnosti. Začiatok je plánovaný na 10:00 hod. a vyhlásenie výsledkov sa predpokladá o 14:00 hod.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: