Žilinská nemocnica mení tvár. V pláne sú nové ambulancie aj administratívne centrum


Foto: Žilinská nemocnica mení tvár. V pláne sú nové ambulancie aj administratívne centrum
Galéria: 9 fotiek
Foto: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline sa pustila do rozsiahlych rekonštrukcií. Zamestnanci oddelenia hospodárskych a stavebných činností nemocnice zvládajú menšie aj väčšie práce a zabezpečujú tak čo najrýchlejší priebeh.

Zatiaľ sa podarilo zrekonštruovať až ambulancie v hlavnej budove polikliniky. Algeziologická, hematologická a neurologická ambulancia teraz ponúkajú moderné a kvalitnejšie zázemie. V rámci úprav boli vymenené podlahy a dvere, vymaľované steny a pridaný nový nábytok.

Rekonštrukčné práce sa dotkli aj priestorov budúcej nefrologickej ambulancie. Tu sa vymieňali podlahy, elektrické a vodovodné rozvody, vybudovali sa sadrokartónové priečky, naniesli nové omietky a nátery, nainštalovali stropné podhľady a vymenilo osvetlenie a nábytok. Taktiež sa priestory dovybavili potrebným medicínskym zariadením.

Najrozsiahlejšou renováciou prechádza budova bývalej Národnej transfúznej služby. Vzniká tu nové administratívne centrum nemocnice. V pláne je výstavba celkovo 14 nových kancelárií. Väčšina administratívnych priestorov sa momentálne nachádza v hlavnej budove polikliniky. „Naším cieľom je, aby sme vytvorili miesto pre nové ambulancie s novými potrebnými odbornosťami a mali ich pod jednou strechou, teda v hlavnej budove,“ vysvetľuje svoj plán nemocnica na sociálnej sieti.

V pláne je ukončiť všetky rekonštrukčné práce do konca leta. Pozitívne zmeny v areáli vytvoria lepšie podmienky pre zamestnancov a rovnako aj pre pacientov nemocnice.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina