Výstavba cyklomagistrály Rajecká dolina napreduje. Nový Cyklosprievodca vám zostaví trasu na mieru


Foto: Výstavba cyklomagistrály Rajecká dolina napreduje. Nový Cyklosprievodca vám zostaví trasu na mieru Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

Zajtra 14. júna sa v Rajeckých Tepliciach uskutoční prezentácia najväčšieho projektu v oblasti cyklistiky v Rajeckej doline. Predstavený bude tiež nový produkt - Cyklosprievodca, ktorý bude pre návštevníkov k dispozícii už tento rok.

Najvýznamnejšou cyklo-investíciou Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Rajecká dolina je budovanie cyklomagistrály s rovnomenným názvom. Počas uplynulého roka OOCR neúnavne pracovala na projekte chodníka, ktorý by mal výrazne zvýšiť bezpečnosť (nielen) cyklistov, ktorí viac nebudú musieť jazdiť po cestách. Druhá etapa výstavby má predpokladanú hodnotu až 16 miliónov eur.

„Predseda OOCR Peter Slyško predstaví aktuálny stav prác a detaily CYKLOMAGISTRÁLY RAJECKÁ DOLINA. Prezentácia bude za účasti štátnych tajomníkov Ministerstva dopravy Denisu Žilákovú a Igora Chomu, štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva Kamila Šaška, podpredsedu Žilinského samosprávneho Petra Webera,  predsedu OOCR a poslanca NR SR Petra Slyška, zástupcov samospráv a pozvaných hostí,“ priblížila Petra Dubeňová, výkonná riaditeľka OOCR.


Súčasťou prezentácie bude aj predstavenie projektu CykloRaj, ktorý je budovaný už od roku 2019. Momentálne ponúka viac než 150 kilometrov značených cyklotrás, na ktorých nájdete rôzny mobiliár, nabíjacie stojany na elektrobicykle, cyklomontážne stojany, cyklopoludníky či cyklopointy. Milovníkov športu na trasách čakajú aj fotopointy a informačné body, kde sa dozvedia zaujímavosti o výnimočných miestach v okolí.

Cyklistov určite poteší nový produkt, ktorý OOCR spúšťa už tento rok. Cyklosprievodca dokáže každému na mieru zostaviť trasu, ktorá bude vyhovovať jeho predstave a skúsenostiam. Objednať si ho bude možné cez OOCR, alebo priamo v požičovni elektronických bicyklov Penziónu a pivovaru Flámm.

„Zároveň predstavuje OOCR Rajecká dolina aj brožúru cyklosprievodcu, ktorú si bude môcť turista a návštevník stiahnuť z webu OOCR Rajecká dolina, prípadne vyzdvihnúť v TIC Rajecké Teplice či v Pivovare a penzióne Flámm,“ dodala Dubeňová.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: