Medveď trhal ovcu tesne pri dome na Liptove. Vystrašená mama prehadzovala dcéru cez plot


Foto: Medveď trhal ovcu tesne pri dome na Liptove. Vystrašená mama prehadzovala dcéru cez plot Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

Obec Jamník na Liptove je od včerajšieho dňa v strehu. V tesnej blízkosti rodinných domov, ako aj v okolí salaša, sa pohybuje pravdepodobne mladší jedinec medveďa hnedého.

„Oznamujeme občanom, že v intraviláne obce pri salaši sa pohybuje medveď. Bol privolaný zásahový tím, ktorý teraz situáciu monitoruje. Preto vyzývame občanov o zvýšenú opatrnosť a pohyb v tejto časti obce ako aj v okolí cintorína,“ upozorňuje obec na svojom oficiálnom webe.

Podľa portálu My Liptov sa so šelmou v tesnej blízkosti stretla obyvateľka obce Katarína. Len meter od záhrady jej rodinného domu videla uprostred dňa medveďa, ktorý trhal ovcu zo salaša. Prítomnosť ľudí mu podľa jej slov vôbec neprekážala.

Keď Katarína zviera zbadala, práve sa vracala s prechádzky s malou dcérkou. Tú v strachu o jej život prehodila cez plot do dvora, kde ju chytala stará mama. Následne kontaktovala zásahový tím, starostku, poľovníkov aj políciu.

Kým zásahový tím dorazil na miesto, medveď sa stratil medzi stromami. Počas stredy 12. júna sa však ku Kataríninmu domu vrátil ešte dvakrát. Lokalita je aktuálne monitorovaná a na plote sú namontované plašičky.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: