Nehodu pod Strečnom spôsobil vodič, ktorý prešiel do protismeru. So zraneniami skončil v nemocnici


Foto: Nehodu pod Strečnom spôsobil vodič, ktorý prešiel do protismeru. So zraneniami skončil v nemocnici Foto: Facebook/odtahovkapmptruck

Štvrtok 13. júna začal pre dvoch vodičov, ktorí prechádzali po ceste pod Strečnom, veľmi nepríjemne. V úseku medzi Vrútkami a Dubnou Skalou sa v ranných hodinách čelne zrazilo osobné motorové vozidlo s kamiónom. Komunikácia bola dočasne uzatvorená.

Žilinská polícia priniesla bližšie informácie o hrozivo pôsobiacej kolízii. Zapríčiniť ju mal 37-ročný vodič, ktorý jazdil na osobnom automobile značky Škoda Octavia v smere od Žiliny na Martin. Zo zatiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde sa zrazil s nákladným vozidlom značky Man.


„Pri nehode utrpel vodič osobného vozidla zranenia, ktoré si vyžiadali jeho prevoz do nemocnice. U vodičov boli vykonané dychové skúšky s negatívnym výsledkom. Ďalšie okolnosti ako aj príčiny dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho objasňovania,“ uviedla Zuzana Šefčíková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.


Polícia zároveň apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali predpisy, sledovali situáciu na cestách, neprecenili svoje schopnosti, plne sa venovali vedeniu vozidiel a správali sa ohľaduplne a disciplinovane.

„Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ dodala Šefčíková.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: