VIDEO: Bol nedočkavý alebo sa chcel predvádzať? Vodič Toyoty predbehol kolónu cez odbočovací pruh


Foto: VIDEO: Bol nedočkavý alebo sa chcel predvádzať? Vodič Toyoty predbehol kolónu cez odbočovací pruh

Nebezpečné či riskantné manévre, trúbenie, nadávky aj kolízie. To je každodenná žilinská premávka, ktorej súčasťou sú tisíce áut. Niekedy ide o zhon a nedostatok času, inokedy môže za nešťastné incidenty neznalosť pravidiel cestnej premávky alebo obyčajná arogancia.

Správanie niektorých motoristov mnohých motivovalo k tomu, aby si do svojho auta nainštalovali palubnú kameru. Snažia sa tak chrániť svoj majetok a získať dostatok dôkazov pri náhrade škody v prípade dokazovania viny pri autonehode.

Vďaka týmto kamerám sa na internete objavuje množstvo videí, ktoré poukazujú na rôzne situácie. Niekedy kuriózne, no zväčša nebezpečné a riskantné. Jednou takou je aj udalosť zachytená v uplynulých týždňoch na Rosinskej ceste v Žiline.

Vodič šedej Toyoty tam riskantne predbiehal súvislú kolónu áut. Tá sa presúvala smerom na obec Rosina predpísanou rýchlosťou 50 km/h. Išlo buď o predvádzanie sa, alebo bol šofér iba nedočkavý a päťdesiatka sa mu zdala pomalá.


„Išiel som za ním od kruhového objazdu v Celulózke. Celý čas krútil volantom doprava-doľava a pridával a brzdil. Vyzeral dosť nervózne. Nakoniec pri internátoch riadne pridal a všetkých obehol cez odbočovací pruh. Cez cestu v diaľke práve prechádzal chodec, ktorý sa musel rýchlo uhnúť,“ opísal nám situáciu čitateľ.

Správanie vodiča Toyoty v tom čase predstavovalo vážne riziko pre všetkých účastníkov cestnej premávky. Navyše mohlo viesť k nehode s tragickými následkami.

Bezpečnosť na cestách závisí od zodpovedného správania každého z nás.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo