Policajti na Orave opäť využili testy na drogy, odhalili troch ľudí pod ich vplyvom


Foto: Policajti na Orave opäť využili testy na drogy, odhalili troch ľudí pod ich vplyvom Foto: KR PZ v Žiline

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline informovalo o ďalších prípadoch odhalenia vodičov motorových vozidiel pod vplyvom drog. Testy tentokrát až v troch prípadoch preukázali pozitívny výsledok.

Prvý zaevidovali vo štvrtok 6. júna 2024 v čase okolo 20:35 hod. Policajná hliadka vtedy zastavila vodiča osobného motorového vozidla značky Honda na ceste prvej triedy I/59 v meste Tvrdošín.

„Pri kontrole vykonali s 21-ročným vodičom aj skríningový test na drogy, ktorý potvrdil prítomnosť návykovej látky. Policajná hliadka ho na základe výsledku testu vyzvala na lekárske vyšetrenie, s ktorým súhlasil, a previezli ho do nemocnice v Trstenej,“ spresnila žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

U ďalšieho vodiča vyšiel pozitívny výsledok v sobotu 8. júna v čase okolo 10.00 hod. v obci Leštiny (okres Dolný Kubín). 25-ročný muž sa tam pri kontrole podrobil aj skríningovému testu na drogy, ktorý potvrdil prítomnosť návykovej látky.


„Policajná hliadka ho na základe výsledku testu vyzvala na lekárske vyšetrenie, s ktorým súhlasil, a previezli ho do nemocnice v Dolnom Kubíne,“ spresnila policajná hovorkyňa.

V ten istý deň v čase okolo 14.40 hod. viedol 20-ročný vodič osobné motorové vozidlo Audi po ceste prvej triedy I/70 v obci Párnica (okres Dolný Kubín), ktorý upútal pozornosť hliadky svojou nekoordinovanou jazdou.

Policajti vodiča zastavili a počas kontroly vykonali aj skríngový test na drogy, ktorý aj v tomto prípade potvrdil prítomnosť návykovej látky. Policajná hliadka ho na základe výsledku testu vyzvala na lekárske vyšetrenie, s ktorým súhlasil, a previezla ho do nemocnice v Dolnom Kubíne.

„Ak sa následným objasňovaním zistí, že množstvo drogy v organizme bolo spôsobilé ovplyvniť schopnosti viesť motorové vozidlo tak, že bol vodič v stave vylučujúcom vedenia motorového vozidla, pôjde o trestný čin Ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ dodala Kremeňová.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: