VIDEO: Hlučné klaksóny a cirkusové delo nad hlavou. Žilinou prešli stovky šialených vozidiel z Holandska


Foto: VIDEO: Hlučné klaksóny a cirkusové delo nad hlavou. Žilinou prešli stovky šialených vozidiel z Holandska Foto: YouTube/CITYTIGERSS

Prenikavé klaksóny a fanfáry aj blikajúce, farebné svetlá. V stredu 5. júna prechádzal Žilinou a jej okolím neobvyklý zástup vozidiel, ktoré kvôli šialeným úpravám neprehliadnu žiadne oči. Na severné Slovensko dorazili účastníci podujatia MegaRun z Holandska

„Dnes sa chystáme z Poľska na Slovensko cez Tatry krásnou prírodou a kultúrou,“ napísali organizátori zážitkovej jazdy na sociálne siete a na cestu vyrazili už v dopoludňajších hodinách. Trasa bola jasná, cez Liptov a Turiec postupne prešli na Horné Považie, kde ich denná výzva končila v kempe pod Slnečnými skalami.

Vyhľadávaný areál vo večerných hodinách zaplnili stovky vozidiel, pričom každé z nich bolo výnimočné a iné. Kapota s holandskými drevákmi či umelým trávnikom? Cirkusové delo s kaskadérom namiesto strechy? Nadrozmerné kačky z detských atrakcií alebo obrovské rohy? Pre účastníkov MegaRun je táto netypická „výzdoba“ príznačná.


Svoje vozidlá účastníci MegaRun – alebo tzv. „bojovníci“ – nazývajú sudmi. Nesmú mať menej ako 15 rokov a ich orientačná hodnota by nemala presiahnuť plus-mínus tisíc eur. Napriek tomu musia spĺňať prísne bezpečnostné požiadavky a v predvečer výjazdu na roadtrip prejsť detailnou kontrolou.

Za účasť v zložení jedno auto s dvoma pasažiermi zaplatili účastníci 499 eur. Na nezabudnuteľnej trase v celkovej dĺžke približne 2 500 až 3 000 kilometrov si tak okrem kopy zážitkov užívajú aj zábavy spolu s výdatným občerstvením, plným barom a hudobným programom. Výnimku nepredstavoval ani areál ATC Slnečné skaly, kde sa po dni sedenia za volantom odreagovali na večernej párty.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: